Alerjik Egzama

Alerjik Egzama

 

Bu tür alerjiler kırmızı renkte ve kırmızı olmasına alerjik egzama denir. Alerjik egzama çok kaşıntı yapar ve döküntüler de yaşanır. Bazen de deri üzerinde iltihap da olmaktadır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Alerjik egzama nedenlerini de yazalım. Egzamanın nedeni pek bilinmiyor. Çoğunlukla bu hastalık genetiktir. Alerjik egzama da astım ile birlikte nezle de beraberinde gelmektedir. Bunu sakın unutmayınız. Alerjik egzamayı daha çok tetikleyenler de bunlardır. Bazı deterjanlar ve bazı sabunlar deriyi tahriş edebilir. Ayrıca hava kirliliğinden ve iklim değişikliğinden de kaynaklanabilir.

Yetişkin bayanlarda alerjik egzamalar hormon değişikliklerinden de meydana gelir. Çocuklarda ise alerjik egzamalar besinlerden kaynaklanır. Alerjik egzama belirtilerinden de bahsedelim. Alerjik egzamalar çoğunlukla bebeklikten başlamaktadır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Alerjik egzama bebeklerde kabartılar olarak görülür ve daha çok da yanaklarında görülmektedir. Ciltte kırmızı renk ve pigmentler vardır. Alerjik egzamanın çok fazla ilerlememesi lazımdır. Çünkü alnnız ya da başınız ağrıyabilir. Bu yüzden de egzamanın kesinlikle büyümemesi gerekiyor. Bebekler büyüdükçe egzamalar vücutlarda da büyüyebiliyor.

Alerjik egzamalar daha çok kaşıntılar olarak bilinir. Bazı bebeklerde ve yetişkinlerde alerjik egzamalar çok şiddetlenebilir. Alerjik egzamalar hakkında bilgi biliyorsanız bu siteden bilmediğiniz bilgileri öğrenebilirsiniz. Alerjik egzamalar tanısı bazen zor konulmaktadır. Alerjik egzamaların tanısı genellikle doktorlar labaratuvar da fark etmektedir. Kliniklerde bulgulara rastlanır. Alerjik egzamalar kan tahlili yaparak öğrenilir. Ciltlerde alerjik testleri yapılır.

Sadece uzman doktorlar alerjik testleri yapabilir. Alerjik egzama tedavisi nasıl yapıldığını anlatalım. Alerjik egzamalar kaşıntı yaptığı için ilk önce kaşıntının durdurulması gerekiyor. Kaşıntısı olanların cildi tahriş ettiği için kuruluk ve ağrılarda oluşur. Bundan dolayı da alerjik egzamalardan kaşıntının mutlaka engellenmesi gerekiyor. Aynı zaman da alerjik egzama olanların psikolojik yardımlarda almaları gerekiyor. Alerjik egzamalar sürekli kaşıntı yaptığı için kişi sürekli kaşınmaya alışır. Uzman doktorların da çoğu kaşınmayı önermemektedir. Alerjik egzamalar hakkında bilmediklerinizi bu sitede bulacaksınız.

Alerjik egzamalar çok rahatsız etmektedir. Aynı zaman da cildinizin üzerinde de kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Bu hastalık tehlikeli değil ama mutlaka kontrol altına alınmalıdır. Alerjik egzamalar özellikle sabahları ve geceleri çok rahatsızlık vermektedir. Egzamalar çok kaşıntı yaptığı için zamanla iltihap da oluşur. Bebekler mutlaka anne sütü almaları gerekir. Yoksa egzamaya çok çabuk yakalanırlar. Egzamalar ilerledikçe ciltte yaralar ve sivilceler oluşturur. Egzamalar kaşındıkça kanamaktadır. Ağrılar yapabilir ve daha çok mikrop olabilir.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir