8hp Türbün Tamiri

8hp türbünler, 8 vitesli otomatik şanzımandır. Mükemmel verimlilik sağlayan 8hp türbünler, araçlarda yakıt tasarrufu sağlamakta, CO2 emisyon değerlerini azaltmaktadır. Böylece çevreci araçlar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle herhangi bir şekilde arıza meydana geldiğinde 8hp türbün tamiri hemen yaptırılmalıdır. Arızaya müdahale edilmediğinde aracın hareket etmesi de söz konusu olmamaktadır. Çünkü şanzımanı olmayan bir aracın kullanılması mümkün değildir. 8 hp türbünler 8 vitesli otomatik şanzımanı ortaya çıkarırken, yakıt tüketimini azaltmaktadır.

8hp Türbün Tamiri Nerede Yaptırılır?

Ayrıca 8hp türbün daha hafiftir. Bu şanzımanlarda yeni dişli set tasarımı vardır. Bu sayede sürtünme kaybı en aza inmekte, iletim verimliliği artmaktadır. Bu türbün, yakıt tasarrufunu artırmakta, hızlı tepki süresi ile entegre edilen şanzıman kontrol ünitesi ile de çok daha yüksek performans sergilemektedir. Yeni teknoloji ile üretilen 8hp türbün ile optimize edilmiş soğutma avantajı elde edilmektedir. Bu sayede düşük sistem basınçları için daha az soğutma yağı kullanılmaktadır.

8hp türbün tamiri de önemli bir işlemdir. Tamir işlemleri kesinlikle uzman teknisyenler tarafından yapılmalıdır. Turan Torna, tüm onarım beklentilerini profesyonel teknisyenleri ile karşılamaktadır. 8hp türbün tamirleri, otomatik şanzıman revizyonlarında deneyimli olan, hidrolik sistem bilgisine de sahip teknik personel tarafından yapılmaktadır. Bu sayede türbünler kusursuz bir şekilde tamir edilmektedir. Turan Torna’da türbün tamiri yapılırken aşınan, orijinal kalınlığı ile yapışkanlığını kaybeden balataları değiştirmektedir. Ancak bu işlemin ne şekilde yapıldığı da önemlidir. Araç marka ve modeline göre türbünler değişmektedir. Teknisyenlerin bu bilinçle hareket etmesi gereklidir.

8hp-turbun-tamiri

Her aracın balataçapları, tork konverter modeline göre değişmektedir. Bu nedenle yapıştırma işlemi yapılırken basınç değeri doğru bir şekilde seçilmelidir. Aksi halde yüksek ya da düşük değerlerde uygulanan basınç balatanın yapışma özelliğini düşürmektedir. Bu da kalitesiz yapışmaya neden olmaktadır. Böyle bir durumda tork konverter içinde arıza meydana gelmesi kaçınılmazdır.

Ayrıca cıvata bağlantılı flanşlar kullanılan gerçekleştirilen balata yapıştırma işleminde balata yüzeyinin her bölgesine eşit basınç uygulanmalıdır. Bu yapılmadığında yapıştırma kalitesi düşmektedir. Turan Torna, 8hp türbün tamiri yapılırken kaliteli yapıştırma işlemini geçekleştirmek için özel bir yöntem geliştirmiştir. Böylece tüm yüzeylere eşit basınç uygulanmakta, yapıştırma işlemi de hatasız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 8hp türbün tamirinde kaynak işlemi de önemlidir.

Kaynağın düzgün, çurufsuz ve boşluksuz olması esastır. Bunun için kaynağın el değmeden yapılması önemlidir. Turan Torna’da kaynak işlemleri otomatik cihazlarla yapılmakta, bu sayede herhangi bir olumsuz durumla karşı karşıya kalınmamaktadır.

Bu makale Turan Torna sponsorluğunda yayınlanmıştır.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir