Akıllı Saat İle Kontrol Edilebilen Araba

Akıllı Saat İle Kontrol Edilebilen Araba

Etiketler:Akıllı Saat İle Kontrol Edilebilen Araba, Kontrol Edilebilen Araba, Akıllı Saatlerle Kontrol Edilebilen Arabalar, Saatli Araba, Saatle Kontrol Edilebilen Araba

Son zamanlarda araba ve teknoloji konularındaki ortak gelişmeler sonucunda ortak ürünler ortaya çıkmaktadır.Akıllı Saat İle Kontrol Edilebilen Araba sizlere sunup açıklamaktayız. Bu ürünler araba kullanıcıları tarafından çok sık bir şekilde kullanılmaktadır ve  her zaman tercih edilmektedir. Bu araba teknolojilerinin sayesinde daha güvenli ve daha konforlu yolculuklar yapılabilmektedir.

Büyük bir araba üreticisi olan Nissan firması arabayı yöneten bir saat çalışması yaptı ve bu saati geliştirerek araba severlerin gösterimlerine sundu. Giyilebilir teknoloji alanında gelişimlere dahil olan Nissan bu teknoloji ile çok konuşuluyor. Akıllı saatler ile kontrol edilen arabaların saatleri diğer saatlerden farklı.

Nissan, Nissan Nismo Watch adı verilen saatlerini Frankfurt Motor Show’ da tanıttı. Daha önce saatlerle akıllı telefonlar yönetilebiliyordu. Akıllı telefonlarla kullanılan saatlerden farklı bir saat olan Nissan Nismo Watch ile devasa büyüklükteki arabalar kontrol edilebiliyor.

Akıllı-saat-araba-kontrol
Peki bu saatler ile arabalarda neler kontrol edilebiliyor ve nasıl bir sistem işliyor?

Bu akıllı saatler ile arabalar arasında bluetooth vasıtası ile bağlantılar gerçekleştiriliyor ve aracın bazı kontrol üniteleri kol saatinden yönetilebiliyor. Nissan Nismo ile kontrol edilebilen araba özellikleri ise şu şekilde; arabanızın yakıt verimliliği ve yakıt kullanımları, yol boyunca performans ölçümleri ve sizin kalp ritimleriniz ile kalp atışlarınızı, yakıt tüketim miktarlarını sizlere iletiyor ve gösterimde bulunuyor.

Peki kalp ölçüm hızları sizlerin ne işine yarayacak? Yolculuklarınız sırasında biyolojik özelliklerinizi verisel olarak merak edebilirsiniz bu amaçla bu gösterimleri kullanabilirsiniz ama bu saatlerin bu özelliklerinin kullanımlarının asıl amacı otomobil sporlarında yarışan sporculara yöneliktir.

İlerleyen zamanlarda kullanılan bu saate bazı özellikler getirilip geliştirilmek isteniyor. Yeni geliştirilecek olan özelliklerin ilerleyen aşamalarda otomobil sporları sırasında test edileceği de söz konusu.

Gelişen araba teknolojileri ile daha eğlenceli ve konforlu yolculuklar sizleri bekliyor.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir