Araba Yıkama Yöntemleri

Araba Temizleme Yöntemleri

Araba Camlarını Temizlemek İçin

Arabanızın camlarını temizlemek için malzeme olarak yumuşak sünger, temizleyici sprey, kuru bez ya da gazete kağıdı kullanabilirsiniz. Sprey olarak evde cam silmek için kullandığınız spreyleri kullanabilirsiniz. Öncelikle süngeri bolca ıslatarak camlarınızın kirini almalısınız. Daha sonra spreyi camlarınıza sıkarak gazete kağıdı ya da kuru bir bezle kurulamanız gerekir. Aynı işleri aynalar ve farlar içinde kullanabilirsiniz.

Araba İçini Temizlemek İçin

Özellikle çocuklu ailelerde araba içleri daha fazla kirlenir. Evde kullanılan temizlik malzemeleri araba temizliği için uygun olmayabilir ve döşemelerinize zarar verebilir. İç yüzey için önce paspaslar temizlenmelidir. Bunun için su ve fırça kullanabilirsiniz. Koltuk kılıflarını çıkardıktan sonra el süpürgesi ile araba içindeki dökülen kirlenmeleri ve tozları temizleyebilirsiniz.

Havalandırma Deliklerinin Temizlenmesi

Arabanızın havalandırma deliklerini temizlemek için öncelikle klimanızı en yüksek ayarda çalıştırmanız gerekir. Daha sonra ince bir fırça ile temizleyebilirsiniz.

Aracın Kaportasını Temizlemek İçin

Aracınızın kaportasını temizlemek için evde kullandığınız el sabunu, bulaşık deterjanı gibi ürünler kullanmak yerine bu iş için üretilmiş malzemeleri kullanmanız önerilir. Sert sünger kullanırsanız aracınızda küçük çiziklere ve arabada paslanma sorununa neden olabilir. Yanlış temizlik malzemesi de aracınızın boyasına zarar verebilir. Bölge bölge temizlemeli arabanın tüm bölümlerini aynı anda şampuanlamamalıyız. Çünkü aynı anda köpüklersek kuruyabilir. Yıkamaya öncelikle aracın tepesinden başlamak gerekir.

Arabaya Cila UygulamasıAraba-Farı-Yıkama-Metodu

Aracınıza cila uygulamak istiyorsanız yılda 2 kez uygulamak yeterlidir. Mutlaka cila yaptığınız araç temiz olmalıdır. Dairesel hareketler ile cila yapmalısınız. Gereklilik halinde iki kat yapabilirsiniz. Güzel bir görünüm sağlanması dışında boyanın incelmesi durumu söz konusu olduğu için çok sık yapılması tercih edilmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir