Araç Gaza Geçmiyor?

Araç Gaza Geçmiyor?

Araç Gaza Geçmiyor

Araç Gaza Geçmiyor

Lpg regülatör basıncının düşmesi: Regülatörün ne civarı kalifiye meydana gelmesine ve kullanma müddetine yönelik regülatör basıncının düşmesinde farklılaşma görülür . Şayet lpgnin regülatör basıncı düşerse aklımıza tek an önce regülatörün arızalı olabileceği problemi gelmemesi gerekli . Bilgisayara bağlayıp regülatör üstünde bulunan basınç ayar vidasıyla basınç oranını istenilen düzeye ayarlayarak regülatör basıncından ötürü yaşanan benzinden gaza geçmeme sorununun önüne geçebilirsiniz . Şayet regülatör basınç ayar vidasıyla ayarını yaptığınız zaman düzeyde rastgele tek yükselme meydana gelmek bilmiyor ise regülatörün komple değişmesi gerekmektedir

Map sensörünün arızalı olması: Şayet lpg map sensöründe tek arıza varsa regülâtörden gelen basıncın algılanamaması sebebinden ecuya yanlış olarak ikaz gönderilir . ECU maptan gelen düşük basınç sinyali sebebinden Otomobilin gaza geçmesinde sıkıntılar meydana getirerek engeller . Map sensörü sebebinden yaşanan düşük basınçta ilk enbaşta muayene ettirmeniz gerekli gelen yer map bağlantı hortumları olmalıdır . Bu hortumlarda , çatlağın , genişlemenin ya da çıkmanın olup olmadığını muayene ettirmeniz gerekir . Yoksa yanlış tek biçimde müdahale ederek map sensörünü boş yere değiştirmiş olursunuz

Enjektör arızasından ötürü benzinden gaza geçmeme sorunu: Arabalarda bulunan lpg markalarının bazılarında ise , yazılımlarında otomatik olarak enjektör arızası meydana gelirse şayet Otomobilin gaza geçmemesi yüklenmiştir . Başka Bir Deyişle otomobil hiçbir biçimde gaza geçmez . Tek Takım lpg markalarında ise dik devirde yaşanan lpg enjektörlerinde rastgele tek biçimde yanlış olursa otomobil otomatik olarak benzine geçer . Enjektörden ötürü lpgye geçmeme benzeri tek sorun meydana gelirse sıkıntılı durumda olan enjektörün değiştirilmesi gerekiyor .

Lpg sisteminden ötürü meydana gelen nedenler: Arabanızda şayet ECU ya da lpgnin cereyan tesisatı sebebinden meydana gelen kablolarda kopukluk ya da oksitlenme benzeri sorunlar var ise anında halledilmelidir . Lpg takından başlayarak ön tarafa gelen bakır boruda rastgele tek ezilme ya da tıkanıklık olması basıncın düşmesine ne sebeple olur . Bu yüzden kontrollerin inşa edilmesi gerekiyor .

Lpg ecusunun arızalı olması: üst tarafta belirttiğimiz sıkıntıları halletmenize nazaran arabanız benzinde gaza geçmemeye devam etmektedir ise denemek için ecuyu değiştirin . Ecuyu değiştirdiğiniz zaman rastgele tek sorun meydana gelmek bilmiyor ise ecuyu ya tamir edin ya da komple değiştirin .

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir