Ailede Boşanma Çocuğu Etkiler mi

Ailede Boşanma Çocuğu Etkiler mi

 

ailede-bosanma-cocugu-etkilermi

Mutlu başlayan bir evlilik sonrası boşanmalar en çok çocukları etkilemektedir. Çocuklar kavga içinde büyüdükleri ve sürekli sorunlu bir hale gelen yaşamlarından son derece olumsuz etkilenirler. Bu da onlarda istenmeyen psikolojik sorunlara sebebiyet verir. Neden evlilikler mutlu iken başlar ve sonraları boşanmaya kadar gider? Birçok uzman özellikle evlilik terapisi verenler eğer çocuğunuz varsa onun için direnin ve bu evliliği güzel bir şekilde uygun yöntemler ile bitirin demektedir. Çok küçük yaşlarda çocuğun anneden ve ya babadan ayrı yaşaması onun hayatında var olan bütün güzellikleri yıkacak, hayattan keyif alamayan bir çocuk olarak büyüyecektir. Başarısız olan çocukların biraz yaşam stillerinin içine girdiğimizde gördüğümüz içler acısı bir tablo oluyor.

Çocuk zor şartlarda şiddete maruz yaşıyor. Ailede var olan kopukluklar onu hayattan soğutmaya yetiyor. Bu da ona istenmeyen davranışlara yol açarak hayat kalitesini düşürmeye yetiyor. Evlilikler boşanmalar çocuğu etkiler mi derseniz evet etkiler cevabını sizlere sunmak isteriz. Çocukları düşünmeden boşanmak onların geleceğini elinden almaya benzer. Çocuk depresyonları ve başarısızlıklarının payı aileden gelmektedir. Kendinizi düşünmüyorsanız çocuğunuzu da ateşe atmak doğru değildir. Eğer fındık kabuğunu doldurmayan kavgalar evinizde söz konusu ise bunu düzeltmenin yollarını arayın. Hele ki çocuğunuz var ise onu düşünmek için sabırlı olun. Gerekirse evlilik üzerine kurulmuş terapilere karı koca katılın ve bu düzeni eskisinden daha iyi bir şekilde sağlayın. Peki, hangi durumlarda boşanma zorunludur isterseniz bunları sizlere doğru bir şekilde aktaralım:

• Karı koca arasında şiddetli kavgalar ve sürekli şiddete maruz durumlar var ise ve çocuk bu durumdan son derece olumsuz etkileniyor ise bu evliliği bir an önce bitirmek çocuğunuz için vereceğiniz en sağlıklı karar olur.

• Erkek sürekli içki içiyorsa ve eve gerekli ihtiyaçları karşılamıyor size zor bir hayat yaşatıyorsa bu evliliği bitirmeniz doğru olabilir.

• Küçük sebeplerden edilen kavgalar var ise fakat bu evliliğin içinde aynı zamanda sevgi var ise bunu düzeltmek evliliği kurtarmak alabileceğiniz en doğru karar olabilir.

• Küçük yaşta çocuklarınız varsa ve onların eksik büyümesini istemiyorsanız bu evliliği düzeltme yoluna gidilmelidir.

• Çocukların ne kadar hassas bir yapıya sahip olduklarını ve boşanmalardan olumsuz bir şekilde etkileneceklerini bilmenizde yarar vardır. Eğer istenmeyen sebepler size ve çocuğunuza zarar veriyor ise boşanmak alabileceğiniz en doğru karar olabilir. Çocuğunuzun geleceği için doğru kararları alın.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir