Alexa Nedir? Alexa Önemi Nedir?

Alexa Nedir? Alexa Önemi Nedir?

Merhabalar, Uzun zamandır Web siteleri ile uğraşmaktayım. Buğun sizlere geleceğin PageaRank Değerini ölçecek site göstereceğiz.  Alexanın önemini söylersek tüm dünya vs ülkeler arası sıralama yapmaktadır. En çok girilen’den en az girilene bir aritmetik sıralama yapmaktadır. Bu sıralama sitelerinize giren kişilerin göre sıralanır. bir müdahale söz konusu değildir.

Örnek Olarak Kendi Sitemin Alexa Değeri Göstermek İsterim. Görürseniz aritmetik olarak vermiştir

Adsız

 

Hadi Sizlerle Yukarıdaki Resimden Bu Bilgileri Sıralayalım. 

  1. Alexa Trafik Rütbeleri: Alexa Trafik Yazan Yer Yukarıda Gördüğünüz Gibi Aritmetik Olarak Sıralamıştır. Buda En Çok Hangi günler girdiğini Göstermektedir.
  2. Global Rank Yazan Yer İse Dünya İkon Olan yer ise dünyada’ki Sıralamayı Göstermektedir. Tükiye yazan yer ise Türkiye’deki Sıralamayı Göstermektedir.
  3. Country Yazan Yer ise Hangi ülkede en çok ziyaretçi geldiğini Göstermektedir. Bu nedenle’de rahatlıkça en çok gelir, ziyaretçi hangi ülkede geldiğini görebilirsiniz.

Şimdi İkinci Resme Geçelim

Alexa Nedir

Alexa Nedir

  1. Gördüğünüz Gibi Harita Olan Yer İse Hangi Ülkeden Geldiklerini Göstermektedir. Bu nedenle’de rahat bir şekilde ziyaretçilerinizin hangi ülkeden geldiklerini kolayca bulabilirsiniz.

Bu şekilde sizlere Alexa Nedir Ne işe Yarar çok merak edilendi elimizden gelenini yaptık artık anlamışsınızdır. Artık sitelerimizin değerini dünya vs Türkiye sıralamasını kolaylıkla daha kolay bir şekilde öğrene bilmektesiniz. İyi Günler.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir