Android N Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Android N Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Android N Nedir

Android N Nedir

Google,android için her geçen gün yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Merakla beklenen bu özelliklerin arasında yeni bir özellik daha geliyor. Bu özellik tüm android kullanan telefon ve tabletler için yeni bir uygulama olacaktır. Bu uygulama Andorid N denilen program ile günlük yaşantıda hayata geçecektir. Bizimde yaptığımız araştırmalar sonucu ettiğimiz bilgileri sizin için anlatacağız.

 

Android’e uzun zamandır yeni özellikler getiren Google, son olarak Google I/O 2015 konferansında Android M sürümünü duyurmuştu. Android 5.0 Lollipop’un ardından çok önemli arayüz değişiklikleri getirmeyen Android M, Sonbahar itibariyle dağıtılmaya başlanacak.

Android M’in ardından ise 2016 yılında Android N ile seri devam edecek. Fakat Android N’in hangi özellikler ile geleceği henüz bilinmiyor. Ancak bugün ortaya çıkan bir bilgi, Google’ın 2016 yılında duyuracağı Android Nsürümü hakkında ilk bilgiyi de ortaya çıkarmış olabilir.

Android N, tahmin ettiğimiz özellikle gelebilir

Bugün ortaya çıkan raporlara ve Linkedin’deki bilgilere göre Google, geçtiğimiz yıl Agawi adındaki bir şirketi satın aldı. Mobil oyunları sunucu üzerinde çalıştırma odaklı olan girişim, kısa süre içerisinde Googletarafından, gizlice satın alınmış.

Biz de bu satın almadan yola çıkarak henüz hakkında hiçbir bilgi olmayanAndroid N sürümünün, oyunları sunucu üzerinden oynatma özelliğini sunabileceği ihtimali üzerinde durduk.

Giriş seviye telefonlar ile zorlu oyunlar oynanabilir

Şu an için ne kadar önemli bir gelişme olacağını tahmin etmek zor gelebilir. Ancak bu özellik gelecek olursa, Android N sürümünü kullanan giriş seviye telefonlar dahi, zorlu oyunları çalıştırabilecek. Bakalım tahminimiz doğru çıkacak ve Android N, sunucu üzerinden oyun çalıştırmaözelliğini sunacak mı?

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir