Astral Seyehat Nedir? Nasıl Yapılır, Tehlikeli midir?

Astral Seyehat Nedir? Nasıl Yapılır, Tehlikeli midir?

Astral Seyehat Nedir?

Astral Seyehat Nedir?

Astral seyahat ruhun bedeni terk ederek başka boyuta gitmesidir. Bu geçiş sırasında bilinç açık kalır ve kişi ne yaptığını hatırlar. Astral seyahate geçtiği zaman ardı ardına tüm fiziksel ögeler ortadan kalkar. Artık duvarlar kapılar size engel değildir. Beynimizden ufak bir gezintiye çıkabilir. Ülkeler arası yolculuk yapabilir. Ve hatta farklı gezegenlere’de sıçraya bilirsiniz. Fakat astral seyahat göründüğü kadar eğlenceli olmayabilir. Astral seyahat sırasında farklı bir boyuta geçmiş olursunuz. Normla hayatımızda göremediğimiz ve görmeyeceğimiz varlıklar ile karşılaşabiliriz. Astral deneyimlilere göre astral zarar veremez. Ama korku kapılmamıza sebep olurlar. Zihnimizi Bulandırmak için oyun oynayabilirler. Bu olumsuz deneyimler psikolojinizde zarar vermektedir. Bazı insanlarda doğuştan bu konuda yeteneklidir. İstem dışı deneyimler yaşayabilirler. Bazı insanlarda astral Seyehat geçirmek için başka yollar deneyebilirler. Astral seyehatın en büyük açığı korkudur. Astral seyehata geçiş sırasında belli bir durum bilgileri vermeye başlar. Bazı insanlar bu tepkilerden korkar ısrar deneyim yaşayamaz. Bazı insanlar bu deneyimi yaşar fakat ruhlarını ayıldıktan sonra görür ve korkuya kapılır. Her iki durumda’da ruh vücuda geri döner astral denemesi başarısızlık ile sonuçlanır. Bu konu ile ilgili en fazla araştırma yapmış biri olan Rabort Monroe’dır. Hayla amerikan birleşik devletinde Monroe esitürüsü adı verilen bir kurumdur. Bu konu hakkında çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Astral Seyahat İçin Kullanılan Metodlar:

 1. Vücuttaki tüm aksesuarlar çıkartılır. (saat, yüzük,kolye vb)
 2. Göz Kapaklarına ışık gelmeyecek şekilde oda ışığı kapanır.
 3. Baş kuzeye gelecek şekilde sırt üstü yatılır.
 4. Tüm elbiseler çıkarılır. Fakat vücut ısısı normal derecede olacak şekilde ayarlanmalıdır.
 5. Mutlaka rahatsız edilmeyecek bir yerde olmalısınız.
 6. Nefes dengede tutulur.

Rahatlama Ve Uçma Arzusu:

Ayağınızdan alnınıza kadar vücudu tek nokta olarak düşünün. Zihinsel güçle bedeninizi 1 metre yukarıda olduğuna odaklanın astral bedeninizin ağır kısmını vücudunuzun ayak hizasına gelecek şekilde ileriye gittiğine odaklanın ileriye doğru kalktığınızı ve ayaklarınızın üstüne doğrulduğunuzu düşünün ve ona odaklanın .

Beyin Aldatmacası:

Kuzeye doğru yatış pozisyonunuzu güneye yatmış gibi düşünerek beyninizi aldatmaya çalışın beyniniz devamlı kuzeyde olduğunu ispatlamaya  çalışacaktır. Beyninizi inandırdığımız anda titreşimlerle beraber yükselmeyi gerçekleştirin. Yükselmede zorluk çekiliyorsa. Her nefes alış verişte biraz daha hafifleyip yükseldiğinizi düşünün. Yükselmenin diğer yolu ise yukarıda asılı bir ipi çektiğinizi düşünmektir. Eğer titreşimler hayla oluşmamışsa ipi her çektiğinizde rahatlama ve titreşimler meydana gelecektir. Ayrılma tam olarak gerçekleştiğinde görüntüler ve uğultular başlayacaktır. Artık yapmanız tek şey düşüncelerinize rahat bakmaktır. Ve uçuş provalarıdır.

Yardımcı Etkenler Ses Dalgaları:

Nötro astral seyahatler araştırma merkezinin yaptığı araştırmalar sayesinde binlerce kişi onların verdiği kasetler ile cd’leri dinleyerek beden dışı gerçekleştirmişlerdir. Bu programı veya sesleri İnternet rahatça bulabilirsiniz. Binlerce insan bu sayede ilk astral deneyimini yaşamıştır.

Hipnoz Etki Yöntemi:   

Hipnoz ile seyahat en etkili yoldur. Fakat hipnoz sırasında bilinç altı ortaya çıkacağından gerçekten astral seyahat mi yoksa beynin bir oyunu olduğu kesinlik kazanmaz.

Su Altı Yöntemi Kurtulma:

Yeterli bir şekilde konsantre olmanıza rağmen bedeninize sıkışıp kalmış ve astral çıkışı yapmış olarak zorlanıyorsanız. Kendinizi su altında hissediniz. Yavaş yavaş nefesiniz azalıyor. Ve mutlaka yukarı çıkmanız gerek Ayağınıza dolanan yosunlardan kurtulmaya çalışmaktasınız. Bir yandan azalan nefesiniz ve bir yandan’da yukarı çıkma isteğiniz sizi istenmeyen vücudunuzun dışına atacaktır.

Hedefleme Arzu Etme:

Astral seyahati deneyecek kişi kendi sevdiği bir cisim seçmelidir. Ve onu delik bir şekilde düşünmelidir. Bu bir sanat eseri veya çok sevilen bir eşya olabilir. Gözlerinizi ne zaman kapatsanız tek bir şekilde canlanra bileceğiniz. Dereceye gelene kadar çalışmalısınız. Bunun ile birlikte bazı sarka zamanlarınızda o cisimle olma ile pratikleri yapmalısınız. Onunla olmayı arzu etmelisiniz. Sonuç olarak ortada ulaşılmış bir hedef ve ona ulaşmak için bir güç ortaya çıkmıştır. Buda astral seyahat yapmanızı daha kolay yapmaya gerektirir.

Kendiliğinden Meydana Gelme:

 • Bayılma
 • Hastalık
 • Ağır Uyku hali
 • Ani şoklar
 • Trafik kazaları

Bunların etkiler sonucunda istenmeyen veya istem dışı astral ayrılmalardır. Kişiler genelde bu durumda  Bir anda kendilerini beden dışında bulurlar. Fakat durumun farkına varmadan bedenlerine geri dönerler. Normal uyku halinde’de bunlar yaşanabilir. Uyku sırasında düşme, uçma gibi istem dışı yapılan astral seyahatlerin belirtisidir.

Ayrılma Esnasında Neler Hissedilir?

Vücudunuzun kaslarınızın ve hücrelerinizin uyuştuğunu hissedeceksiniz. Kulakta Uğuldama, Tüm vücutta uyuşma baş dönmesi yada vücuda spiral bir şekilde dönmeye başlaması belirtiler arasında sayılabilir. Hafifleme hissi oluştuğunda nefes sisteminizi bozmadan nefesinizi tutun ve devam edin eğer çıkış başarılı olmazsa tekrardan yeni belirtileri bekleyin.

Astral Seyahat lucid Rüya Arasındaki Farklar Nelerdir?

Astral seyahat ile lucid rüya birbirine karıştırılmamalıdır. Lucid rüyayı kendi zihninizde yaşarken astral seyahatti farklı bir boyutta kendi deneyiminizle yaşarsınız. Lucid rüya bilimsel olarak kanıtlamış olup, astral seyahatin bilimsel dayanağı yoktur. Astral seyahat sadece yaşayanların deneyimine ve para psikoloji ile uğraşanların dayanağına dayanmaktadır. Ülkemizde astral seyahati savunan kişiler piri reis’in haritasını kanıt olarak göstermektedir. Piri reis’in haritasının sırrı günümüzde dahi çözülememiş olması piri reis’in astral yolculuk yaptığını gündeme getirmektedir. Unutulmamalıdır ki bu iddalar  hiç bir bilimsel dayanağı yoktur.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir