Bayram Tatili

Bayram Tatili

Bayram tatili dini gerekleri yerine getirmenin mükafatı olarak kutlanan önemli günlerden olmaktadır. Bu günler içeriğinde yapılabilecek aktivitelerin en başında akraba ziyaretleri gelmektedir tabi ki. Bu görevleri yerine getiren aileler sonrasında tatil planları yapmaktadırlar. Bu durumda ilk akla gelen 2017 bayram ne kadar veya 2017 ramazan bayramı kaç gün soruları olmaktadır. 2017 ramazan bayramı tarih itibari ile tam deniz sezonunun kullanılabilir zamana denk gelmesi deniz turizmi konusunda yapılan planların uygulanmasında olumlu sonuçlar doğuracaktır. Bayram tatili süresince çalışan kesimin kendilerine zaman ayırarak dinlenme fırsatı bulmaları için 2017 bayram tatili süresi ne kadar olması gerektiği hükümetin yapacağı analizler sonucunda belli olmaktadır. bu aşamada yapılan bayram tatili çalışmaları özellikle resmi kurumlarda yürütülen işlerin aksamasını engelleyecek şekilde planlama yapılarak memurların dinlenmesine ve bayram tatili sürelerini en iyi şekilde değerlendirmeleri sağlanmaktadır.

Bayram tatili süreleri hafta içi veya hafta sonu günlerin denk gelmesi sonucu değişim göstermektedir. Bu durumda daha şimdiden memurlarda ve çalışan işçi kesiminin ilk düşündüğü 2017 ramazan bayram tatili kaç gün veya 2017 kurban bayramı tatili kaç gün olacak soruları havada uçuşan sorular olmaktadır. Bayram tatili aslında sadece tatili yapacak olan kesimlerin değil turizm sektöründen kazanç sağlayan çalışanları da yakından ilgilendirmektedir. En başta bu tarz çalışma alanı oluşturan işletmelerin sahipleri tarafından bayram tatili süresi kaç gün olacak diye merak edilerek hazırlık dönemlerini oluşturmaktadır. Turizm sektörüyle kazanç elde eden işletmecilerin ve Otel işletmecilerinin özlemle beklediği zaman ve en çok kazanç sağlamış olduğu dönemlerdir.

Bayram tatili hafta içine denk gelirse çoğu zaman hafta sonu tatili ile birleştirerek bakanlar kurulunun kararı ile 2017 bayram tatili 9 gün olma ihtimali yükselmektedir. Aynı zamanda 2017 kurban bayramı tatili bütün mamurların istediği gibi bayram tatili 9 gün olacak mı sorusuna yanıt verecek şekilde düzenlemesi yapılmaktadır. Bayram tatili nasıl değerlendirilir bu soruya da en iyi şekilde turizm sektörü çalışanları ve işletmecileri cevap vermektedir. Özellikle bayram tatili 9 gün oldu işte o zaman bayram tatili planları en güzel şekilde değerlendirmesi yapılmaktadır. Bayram tatili indirimi yapan oteller kategorisinde turizm sektörünün yaptığı çalışmalar kapsamında bayram tatilinde kampanyalı oteller daha fazla ilgi görmektedir.

Bu yıl kurban bayramı tatili kaç gün sürecek bunu belirleme çalışmalarının ardından erkek rezervasyon yapan oteller bu alanda avantajlı bayram tatili geçirilmesine yardımcı olmaktadırlar. Bayram tatilini deniz kıyısında geçirmek isteyenler için en güzel ve ucuz oteller kapsamında bir çok termal otel ve tesettür oteller bu alanda hizmet vermektedir. Bayram tatili süresinde dini vecibelerini yerine getirmenin yanında tatil yapmak isteyenler için İslami oteller tesettür otel kapsamında hizmet vermektedirler. Bayram tatili süresini erken rezervasyon yaparak avantajlı kampanya düzenleyen termal otel hizmetlerinden yararlanarak geçirmek isteyenler için turizm işletmecileri bu alanda daha güzel testisleri oluşturmak sureti ile her tercihe uygun şartlar geliştirmektedirler.

Ülkemizde kutlanan Bayram Tatili hafta içine denk gelirse bazen Bakanlar Kurulu kararı ile hafta sonu tatili değerlendirme amacı ile birleştirilerek 9 güne çıkartılabilmektedir. Biz buna turizm sektöründe ucuz oteller ve indirimli oteller kapsamında hizmet sunan turizmciler ve her türlü dini gereklerin yerine getirilmesine imkan sunan tesettür oteller bu alanda yapılan çalışmalara Köprü Yapmak demektedirler. Türkiye’de bayram tatili süresinin uzatılma durumu Turizmciler için bazen kumar haline dönüşmektedir. Çünkü bu belirsizlik 2017 bayram tatili kaç gün olacak belirsizliği Turizmcilere bazı durumlarda yaptıkları indirimlerin ve rezervasyon avantajlı sonuçları bayram tatilinin kısa sürmesi sonucu çok büyük kayıplar getirmektedir. 2017 Kurban Bayram tatili 9 gün olacak diye turizmciler hazırlık yapmaktadırlar. Fakat 2017 kurban bayramı tatili 9 gün olacak mı bunu bilmemektedirler.

Bunun yanında çalışanlar 2017 Ramazan bayram tatili 9 gün olacak diye uçak biletlerini almakta ve ucuz oteller seçilerek rezervasyonlar yapılmaktadır. Birde bayram tatili zamanı gelip 2017 ramazan bayram tatili 4 gün olacak diye haber geldiğinde ve resmi gazetede yayınlandı haberleri ortaya çıktımı işte hüsran anı o zaman olmaktadır. işte tam bu noktada tesettür oteller olarak yapılan hazırlıklarda boşa gideceği için turizm sektöründe de sıkıntılı durumlar ortaya çıkacaktır. Türkiye ortamında bayram tatili süresi köprü var mı sorusuna bazen olumsuz yanıtlar verirken bunun yanında diğer ülkelerde köprü nasıl uygulanıyor ona da bakmak gerekir. Çünkü yabancı turistler tesettür oteller ve İslami otelleri bayram tatili süresince daha çok tercih etmektedirler.

İtalya genelinde ve İspanya’da, eğer bayram tatili hafta içine geliyorsa, 9 güne çıkarılması yani köprü kurulması amacı ile 2,5 gün eklenmesi gerekiyor. Fakat bu durum 9 gün olması için köprü oluşturma işlemi için 3 gün gerekiyorsa, kesinlikle eklemiyorlar. Böylece yapılan uygulamaların kesinlik kazanması sayesinde Turizmciler 10 yıl sonrasını dahi görüp bu alanda daha akıllı ve getirisi garanti olan yatırım yapmaları mümkün olabiliyor. Bayram tatili konusunda belirsizlik her alanda bazen olumsuzluklar yaratırken en kısa tatili bile değerlendirmek isteyen çalışan kesim ise her türlü zaman aralığı için ucuz oteller kapsamında değişik planlar yapmaktadırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir