Ellerdeki Soğan ya da Sarımsak Kokusunu Gidermenin Yolları Nelerdir

Ellerdeki Soğan ya da Sarımsak Kokusunu Gidermenin Yolları Nelerdir?

 

Vücudumuza bir çok faydası olan soğan ya da sarımsak kokusu nedeni ile önceki yıllarda pek tercih edilmese de zaman geçtikçe faydaları nedeni ile yenen mucizevî bir besinlerdendir. Fakat faydalarının çok olması nedeni ile kokularından dolayı tercih etmeyenler için kokuları alması için değişik yollara başvurulmaktadır. Ellerdeki Soğan ya da Sarımsak Kokusunu Gidermenin Yolları Nelerdir gelin inceleyelim. Soğan İle Sarımsak Kokusuna Elveda! Ellerdeki soğan ya da sarımsak kokularını gidermenin birkaç etkili yolu bulunuyor.

Soğan ile sarımsak kokusu ellere sinmiş ise yapılacak en basit yollardan biri ellerimizi tuz ile bolca ovalamalısınız. Ellerinizi tuzla bolca ovaladıktan sonra çeşmenin altında akan su ile iyice yıkamanız gerekmektedir. Bu işlemi en az 3 ve ya 4 dakika sürdürmemiz durumunda ellerimizdeki kokular azalacak hatta giderilmektedir. Bunun dışında ellere sinen soğan ya da sarımsak kokusu için patates haşlayabilirsiniz. Haşlanmış patates ile elleri iyice ovalar ve özellikle bu işlemi de birkaç dakika yaparsak ellerdeki kötü kokuların gittiğini göreceksiniz.

Eldeki Soğan İle Sarımsak Kokusundan Nasıl Kurtulabilir? Her evde bulunması kolay olan paslanmaz çelik kaşık sizde de mevcut ise çelik kaşığı akan çeşmenin altında durmadan ovalarsak ellerimize sinen soğan ve ya sarımsak kokusu gidecek ve bu şekilde ellerimizde ki kötü koku sorunu çözülmüş olursunuz. Bu uygulamalar biraz tuhaf gelebilir fakat ellere sinen kötü kokuları giderme konusunda etkili çözümler arasında yerini almaktadır. Kötü kokusu nedeni sebebiyle faydalı olan bu besinlerden uzak durmanıza artık gerek kalmadı.

Ağız kokusu ve ya ellere sinmesi gibi basit nedenlerden dolayı mucize niteliğindeki bu besinlerden uzak durmamalısınız. Ellerimize sinen kokuların temelinde el derilerimiz arasına yapışan balık, soğan vs. Tarzındaki maddelerin atıklarından kaynaklanmaktadır. Bu atıklarda elimizde koku oluşmasına sebep oluyor. Metal çorba kaşığı kullanarak elinizde kalan pislikleri kazıyınız. Belirttiğimiz gibi bir kaç kez devam edilmeli ve sonrasında soğuk su ile sonrasından sabun kullanarak temizleyiniz ve ellerinizin o pis soğan, balık, sarımsak vs. tarzındaki kokulardan arındığı fark edebilirsiniz.

Ellerdeki Soğan ya da Sarımsak Kokusunu Gidermenin Yolları Nelerdir adlı yazımızda kolay yolları belirttik. Yemek yapmak elbette ki güzel ama bazen bu soğan ve sarımsak kokusu can sıkıcı bir hal alabilir. Tek yapmanız gereken şey yazımızda belirttiğimiz detaylara dikkat edilmesi. Bu dikkatin ardından her şeyin mükemmel olacağına eminiz. Deneyin ve farkı yaşayın.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir