Ellerimiz Sudayken Neden Buruşur?

Ellerimiz Sudayken Neden Buruşur?

Ellerimiz Neden buruşur

Ellerimiz Neden buruşur

Herkesin bildiği gibi insan vücudu kıllar ile içerisindedir. Bu kıllar bazen kısadır, Bazen uzundur. Bu bu nedenle kıllarımızı rahatlıkla görmekteyiz. Kılların altında yağ bezleri vardır. Sebum olarak tanımlanan bu yağ bezlerinin içinde çıkan kıllar su geçirmeyen bir tabaka oluşturmaktadır. Bu sebumların yaptığı tabakalar çok önemlidir. İşte bu nedenle vücut su geçirmiş olmaktadır. Su geçiren parmaklarımız, Ellerimiz bu nedenle yumuşar. Vücudumuz’da Veya ellerimizde başka yerlerimizde kıl vardır. Bu nedenle vücudumuzu nemlendirmekte kurtarır. Ve parmaklarımız veya ellerimizi çok kullandığımız için kıl çıkmamaktadır. Bu yerler çok kalın bir tabakaya sahiptir.

Genelde en çok ellerimiz, parmaklarımız, ayaklarımıza kadar yumuşama olur. Bunun Nedeni ise gün boyunca ayağınız, elleriniz, ayaklarımıza kadar buruşmaktadır. Çoğu kişi bu olaydan rahatsızlık duyar. Sizlere Önerimiz ellerinizi suya çok fazla sokmayın. Çünkü buruşur ve kabukları kalkar. Bunun nedeni ise ellerinizin nem almasıdır. Nem aldığı için vücüt dengesini kaybeder, yani eller, ayaklar, parmaklar. Bunun için elleriniz gün boyu içinde kaldığı içindir. Osmos maddesi ile bağlantısı vardır. Bu olay net bir şekilde anlaşılmaktadır. Eğer ellerimize çok dikkat ve dengeli sağlıklı düzenli bir şekilde bakarsak ellerimiz tekrar aynı eski haline gelir. Aynı dengeyi tekrar elleriniz kavuşur. Bildiğiniz gibi sadece ayaklar, eller, parmaklar’da buruşma meydana gelir.

Şimdi diyeceksiniz’ki neden diğer vücüdumuzun kısımlarında neden buruşma olmaz? Bunun nedeni ise vücudumuzun diğer kısımların’da Kıl var. Bu kılların dibinde yağ tabakası vardır. Bu yağ tabakası ısısı vardır. Bu ısı nedeni ile aldığı ısı sayesinde o bölgede buruşma meydana gelmez. Yani diyebileceğimiz Elleriniz Çok suda kaldığı zaman buruşur.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir