Evlilik Öncesi Çeyiz Hazırlıkları Nasıl Olmalıdır

Evlilik Öncesi Çeyiz Hazırlıkları Nasıl Olmalıdır

 

Evlilik her genç bayanın hayalinde yatan tek gerçektir. Bu nedenle evlilik öncesi çeyizlerde hazırlığın gelin tarafından önceden hazırlanması gerekir. Bunun için öz hazırlığın evlilik aşamasında çok önemli olduğunu vurgulamak istiyoruz. Evlilik hayatın tek gerçeğidir. Bunun için mahçup olmadan karşı tarafa giderken hazırlıklı olmak en iyisidir. Çeyizlik eşyalarda bir bayanı tamamlayacak her şey olmalıdır. Ev kurmadan ev ilik olmaz. Evlilik için hazırlık ileri ki yaşantınızda sizi daha çok evliliğe yaklaştıracaktır.

Çeyiz sadece kadınlara mahsus bir şey değildir. Hem erkeğin hem de bayanın kendini buna önceden hazırlaması gerekir. Örneğin bayan dantelli, örgülü modelleri çeyiz diye sandıkta biriktirir. Erkek ise büyük eşyalarını önceden alır. Düğün vaki yaklaştığında evleri önceden düzülür. Daha sonra muhteşem hazır bir ev ile hayatlarına en iyi şekilde yaşamaya, aile olamaya devam ederler. Hayatları biraz daha rahat ve düzenli olur. Bu yüzden çeyizin hayatımızda yeri ve önemi oldukça büyüktür. Evlilik öncesi çeyiz hazırlıkları nasıl olmalıdır?

Sizlere bu konuda yardımcı olacağız. Bayanın en çok ihtiyaç duyduğu ürünler mutfak malzemeleri, örgü ve dantel detaylı ürünlerdir. Bu nedenle, bayanlar genelde çeyizlik hazırlıklarında incikli boncuklu süslemeli ürünleri biriktirirler. Mesela erkekler en çok bu mobilyaları önceden almak isterler bunlar; oturma gurubu takımı, yemek odası takımı modelleri, çalışma masası, buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, kütüphane, bayanlar ise genelde perde ve örtüler, yastık modelleri, tülbent ve yazma oyalarıdır. Mutfak araçlarından kek kalıpları, tabak seti, kaşı seti, baharatlıklar, tencere tava modelleri, saç kurutma makinesi, ütü, elektrikli süpürge, halı modelleri, paspas, perde modelleri, masa örtüleri, yatak ve çarşaflar, kozmetik ürünleri, aksesuarlar, tablolar aklınıza gelebilecek süsleme model her şey bayanın çeyizinde olması gerekenlerdendir. Bu nedenle şartlar iki eşit tarafa bölünerek ortaya muhteşem bir ev çıkmaktadır. Bayan kendini ne kadar hazırlarsa kurulu düzenli hatta eksiksiz bir ev yaşantısı olacak ileri ki zamanlarda bu eksiklikleri tamamlamak için zaman kaybetmez.

Mutlu bir evlilik yoluna daha güzel zamanlar geçirilir. Bazı eksikliklerin sonradan yaşanması ve tamamlanmasını beklemek stresli geçebilmektedir. Bu nedenle her zaman eksikleri tamamlamak gerekir. Mutfak eksikleri genelde çok fazla olur bunun için kadın önceliğini mutfak malzemelerden yana kullanması gerekir. Daha sonra ıvır zıvırlar annesi ve diğer yakınları tarafından ona örülecek hediye edilecektir. Zaten bir çeyizi tek başına hazırlamak yanlıştır. Yakınlarının katkısı da olması gelinin daha mutlu bir evlilik yaşamasına olanak tanır. Çeyizlik hazırlıklarında her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmeli daha sonra bu evlilikler gerçekleştirilmelidir. Kadın çeyizsiz, damat evsiz mutlu olmaz ikisinin de olması evlilik yolunda olması gerekenlerdendir.

Evlilik Öncesi Çeyiz Hazırlıkları Nasıl Olmalıdır Resimleri

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir