Finansbank Kuruluş Yeri ve Tarihi

Finansbank Kuruluş Yeri ve Tarihi

Finansbank Kuruluş Yeri ve Tarihi

Finansbank Kuruluş Yeri ve Tarihi

26 Ekim 1987 yılında 4 milyar dolarlık bir sermaye ile kurulan Finansbank, kurucusu ve dönemindeki çalışanlarıyla çok büyük başarılar elde etmiştir. Finansbank Kuruluş Yeri ve Tarihi bakımından Hüsnü Özyeğin tarafından kurulduğunu söyleyebiliriz.

Kuruluşundan bu yana temel bankacılık felsefesini kullanarak bakış açısını hiçbir zaman değiştirmemiş ve profesyonel bankacılıkta günümüze kadar gelmiştir. 3 Şubat 1990 tarihinde İMKB’de işlem görmeye başlamasıyla birlikte artık ülke çapında şubelerini hizmete almıştır.

1994 yılında yaşanan ekonomik kriziyle birlikte farklı gelişmelerden etkilenmeden çalışmalarına devam etmiş ve kurulduğu günden bu yana piyasa gelişmelerini yakından izleyerek kurumsal bir kimlik kazanmıştır. Süreci doğru bir şekilde yönetebilen Finansbank yönetim kadrosu, iş planlarını hızlandırmış ve artık bireysel bankacılıkta çalışmaya karar vermiştir. Bu alandaki atılımlar ise 1995 yılında başlamıştır.

Piyasaya 1999 yılında sunduğu ilk taksitli kredi kartı ile kullanıcılara taksitli alışveriş imkânı sunmuştur. Bununla birlikte sektöre farklı bir yenilik getirmiş ve faaliyet gösteren farklı bankalara öncülük etmiştir. Günümüzde bu kart CardFinans olarak kullanılmaya devam etmektedir.

Finansbank üstün hizmet anlayışı ve sürekli yenilikçi yaklaşımı sayesinde 2004 yılında en büyük bankalar arasında 5.sıraya kadar yükselmiştir. Bankacılık sektöründe bu süre oldukça kısa olsa bile bu bankanın çalışmaları ve halka sunduğu hizmetleri doğrultusunda bu denli bir büyüme yakaladığını söyleyebiliriz.

Aynı yıl içinde bu banka 200 milyon dolar tutarındaki sermaye kredisini alan ilk Türk bankası olmuştur. Bununla birlikte artık yurt dışı piyasalarında da hizmet vermiştir. Günümüzde sunduğu bireysel ve kurumsal bankacılık hizmetleri sayesinde öncü bir banka olayı da başarmıştır.

Özellikle bireysel krediler, KOBi kredileri ve mevduat hesaplarında birbirinden farklı hizmetleri sunarak müşteri memnuniyetini sağlamıştır. İhtiyaç, konut ve taşıt kredilerinde birbirinden farklı hizmetleri bir arada bulundururken aynı zamanda kiralık kasa, hızlı ATM kullanımı, menkul kıymet işlemleri ve kredilerdeki yüksek taksit vadeleriyle adından sıkça söz ettirmektedir. Çek ve senet işlemler için de Finansbank’tan destek alarak tüm bankacılık hizmetlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda müşteri hizmetleriyle de görüşerek Finansbank Kuruluş Yeri ve Tarihi ile ilgili gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir