Gizli Numara nasıl Yapılır? (Numara engelleme)

Gizli Numara nasıl Yapılır?

Numara gizli Yapma

Numara gizli Yapma

Hatlarda numara engelleme, Avea numara engelleme, gizli numara nasıl yapılır. Birçok kişinin merakla aradığı bu konuda sizlere biraz açıklık getirmeye çalışacağız. Evet bildiğiniz gibi telefonlarımız gün boyu açık ve heryerden arama,mesaj gibi iletilerle karşılaşmaktayız. Bazen istemediğimiz çağrılarla karşılaşmaktayız. Peki aramasını istemediğimiz yahut cevap vermek istemediğimiz numaraları nasıl engelleyebiliriz. Bizi aramalarına nasıl engel olabiliriz. Aslında bunu yapmanın 3 farklı yolu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bazen ise bizlere farklı yerlerden mesajlar gelmektedir. Bazen reklam mesajları bazen iste çevremizde bulunan kişilerden mesaj gelmektedir.

Öyle durumlar oluyor ki mesajını almak istemediğimiz bir şahıs bile istediği an bize söylemek istediklerini mesaj yoluyla iletebiliyor. Bazı insanlar bu bilgilere erişemedikleri yani daha doğrusunu söylemek gerekirse gerekli bilgiye sahip olmadıkları için rehberini yedekleyip hat değişimine gitmektedir. Aslında bu da bir çözüm olabilmektedir fakat rehberimizde bulunan diğer arkadaş çevremize yeni numaramızı göndermek de yine sıkıntılı bir iş ve rahatsızlık duyduğumuz kişi yine bu çevreden numaramıza ulaşabilir. Birincisi Müşteri Hizmetlerini online olarak arayıp bu durumu dile getirip istemediğimiz numaraları engelleyebilir ya da bazı kişilerden almak istemediğimiz mesajları kapattırabiliriz. Turkcell, Avea, Vodafone gibi 3 büyük operatör devi bize bu konumuzda anlatılanları sağlamaktadır. Bir “turkcell iletişim merkezi”ne gidip engellemek istediğiniz numarayı engelleyebilir ve böylece o numaradan bir daha siz aktif etmediğiniz sürece ne mesaj ne de arama yapılabilmektedir. Farklı diğer operatörlerden de bu işlemi yapabilirsiniz.

Bir vodafone ya da avea bayisine gidip yine aynı işlemi yaparak amacınıza ulaşabilirsiniz. Şuan günümüzde akıllı telefonların çıkmasıyla bu yöntem daha da hafifleyip kolaylaşmış durumda. Bir akıllı telefonda istediğiniz numarayı engellemek iletişim merkezlerine gitmekten daha kolay bir hal almış durumda. Yapmanız gereken sadece numaranın üzerine tıklayıp “numarayı engelle” seçeneğini aktif etmeniz yeterlidir. Bir diğer yolumuz ise numarayı gizli hale getirmek. Bunun için de yine telefonumuzdan ayarlara girip arama ayarlarıyla numaramızı gizleyebiliriz. İzlenilecek yol; ayarlar,arama ayarları,numarayı gönder. evet bu yolu takip etmeniz halinde numaranızı gizleyebilir veya açık hale getirebilirsiniz.

Numara Gizleme ;

Numara Gizleme ;

Numara Gizleme ;

Numara gizli Yapma

Numara gizli Yapma

Bunun için Avea operatöründen ve diğer oparetörlerden tuşlayacağınız rakamlar aynı olmaktadır.
bunun için yıldız *253# tuşlarını kullanmanız yeterlidir. Turkcell operatöründe de yine işlem aynıdır. *253#
Numara Aktif hale getirme yani görünür hale getirmek için ; *254# tuşlarını kullanabilirsiniz.
Gelen kısa mesajları engellemek için akıllı telefonlar dışında bu işlemi gerçekleştiremeyeceğinizi belirtmek isterim.
Numara engellemek için yapabileceğiniz bir diğer yol ise internetten operatör sitesine giriş yaptıktan sonra ayarlar sekmesinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir