Halsizlik Nasıl Geçer?

Halsizlik Nasıl Geçer?

Vücudun dinçlik ve zindelik kazanması insanın normal gücüne kavuşa bilmesi için aşağıdaki bitkisel formüllerden faydalanır.

Bitkisel Tedavisi:

* 20 gr hindiba kökü 50 gr kuş burnu ve 20 gr nane yaprağı toz haline getirilerek karıştırılır. Daha sonra bu karışımdan bir bardak suya bir tatlı kaşığı konur, beş dakika birlikte kaynatılır, balla tatlandırılarak içilir.

* 50 gr. badem toz haline getirilir, 500 cc. süt ve 50 gr. toz şekerle birlikte kaynatılır. Günde üç defa birer fincan içilir. * Bir miktar balla aynı miktarda tereyağı iyice karıştırılır Sabah ve akşam birer kaşık yenir.

* 5 gram toz karanfille, aynı miktarda toz karabiber bir miktar bal ve tere yağına konularak karıştırılır, macun haline getirilir. Günde üç defa birer tatlı kaşığı yenir.

* 10 gr. zencefil 50 gr. fındık ezmesiyle karıştırılarak sabah ve akşam yenir. Yemeklerden önce bal şerbeti içilir.

* Yarım kilo soğanla yarım kilo sarımsak çiğ olarak bilenderden geçirilir, sonra da sirke ile karıştırılarak la-pa haline getirilir. Bir kilo balla ilave edilir. Karışım, bir hafta sonra tül-bentten süzülür ve yemeklerden önce birer kaşık yenir.

* Bir miktar fındıkla aynı miktarlarda Antep fıstığı, çam fıstığı, badem, ceviz, kuru üzüm, hurma ve incir karıştırılıp, her gün birer avuç yenir.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir