İncirin Faydaları Nelerdir?

İncirin Faydaları Nelerdir?

incirin faydası

incirin faydası

İncir; Genellikle insanlar tarafından sevilen her yaz tüketilmek olan vazgeçilmez tadı ile incir çok sevilmektedir. Sevildiği ve tüketildiği kadarda faydasını biliyor muydunuz? bu makalemizde sizlere incirin faydalarını ve incir hakkında diğer tüm merak ettiklerinizi sizlere bu makalemizde açıklayacağız. Umarım işinize’de yarayacaktır.

İncir genellikle Asya veya Türkiye’de yetişmektedir. Genelde Ilıman yerlerde yetişen bir meyvedir. İncirin ne kadar faydalı olduğunu anlayan farklı ülkeler Avrupa, Amerika gibi bir çok farklı ülke yetiştirmeye başlamıştır.

İncirin içindeki vitaminler, minareller sayesinde sağlığımıza çok katkısı vardır. Potasyum (k), Sodyum (Na), Magnezyum (Mg) sayesinde zengindir. İncir çok fazla C vitamini içermektedir. Aynı zamanda’da B3, B2, B6 ve K vitamini‘de içermektedir. İncir çok az yağ içermektedir. Aynı zamnada mideye ve kalp’e lif açısından çok faydalıdır.

İncirin Sağlığıma Faydaları Nelerdir?

Zaten yukarı’da açıkladığımız gib İncirin lif için çok iyi olduğunu zaten yukarıda açıklamıştık. İncir kalbimizin sağlığına çok faydası ve kalbin iyi çalışmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda incir kemik sağlığımız içinde çok faydalıdır. Diyet’e başlamak isteyenler incir tüketebilmektedirler. Bunun nedeni ise çok az miktarda kalori içerdiği için diyet için kullanılabilir.

İncirin Kemik Sağlığına Faydaları Nelerdir?

İncirin çok önemli faydaları vardır. Kemiklerimize çok faydalı olduğu için tüketilebilmektedir. K vitamini ve kalsiyum içermesi kemik dokumuzu güçlendirir. Vucudumuz’daki kemik kırgınlıklarını azaltır. Aynı zamanda kemik hastalıklarını ve yaşlıktan korumaktadır.

İncirin İçerdiği Vitaminler Hangileridir?

Kalsiyum 35 mg 3.5%
Bakır 0.070 mg 8 mg
Demir 0.37 mg 5%
Magnezyum 17 mg 4 %
Manganze 0.128 mg 5.5%
Fosfor
Selenyum 0.2 µg <1%
Çinko 0.15 mg 1%

İncirin Saçlarıma Faydaları Nelerdir?

İncirin verdiği pek çok madde şampuan firmaları tarafından’da kullanılmaktadır. C vitamini içerdiği için aynı zamanda saçların köklerini güçlendirir. Kafanın derisinin sağlığını korur. Aynı zamanda içerdiği Magnezyum (Mg)içerdiği için saçları parlak görünümlü ve aynı zamanda doğal görünümlü kazandırmaya yardımcı olacaktır.

Yazar: Abdullah Selli

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir