Jon Snow Ölecek Mi?

Jon Snow Ölecek Mi?Jon Snow Öldü mü

Game of Thrones ‘in izlenme rekorları kıran 5. sezon finalinin hepimizi şok eden son sahnesi kafamızda kocaman bir soru işareti bırakıyor. Jon Snow ölecek mi? Karakteri oynayan oyuncu Kit Harington yaptığı resmi açıklamarlarda dizinin gelecek sezonlarında yer almayacağını duyurmuştu ama dizi hayranları dizinin reytingi düşmesin diye 6. sezonda sürpriz bir şekilde dahil olmayı düşünüyor. Bizim için de mantıklı olan da bu gibi görünüyor.

Dizinin birçok forumunda Daenery namı diğer Khaleesi nin sahip olduğu 3 ejderhaya kimlerin bineceği adı altında birçok tartışma konusu geçmektedir. Ejderhalardan birine Dany nin bineceğini biliyoruz ki 5.sezon 9. bölümde bunu gördük. Geriye 3 ejderha kalıyor en çok geçen 2 isim Tyrion ve Jon Snow. Bunun nedeni ise Jon Snow’un aslında Ned Stark’ın piç oğlu olmayıp Ned’in kız kardeşi Lyanna ile deli kral Aerys’in oğlu Rhaegar Targaryen’ın oğlu olduğuna dair iddialar var. Buna kanıt olarakta dizinin ilk kitabında Ned’in sıkça gördüğü Lyanna’nın ‘Söz ver bana Ned’ deyişini öne sürüyorlar. Tyrion’un da aslında deli kralın Tyrion’un annesi Joanna’ya olan tecavüzünden doğmuş olabileceği iddia edilmektedir.

 Bunun dışında kitabın ismi Buz ve Ateşin Şarkısı, Khaleesi’nin burada bunun ateş tarafı olduğunu biliyoruz. Peki bunun ‘Buz’ tarafı kim?. Tabiikide en mantıklı cevap kuzeyde nöbeti elinde bulunduran Jon Snow. Dizide Jon Snow’un ölmeyeceğini bize düşündüren şey Kızıl Rahibe Melisandre’nin Stannis’in Bolton’larla olan savaşından kaçıp duvara gelmesi. Biliyoruz ki Kızıl rahip ve rahibeler ölmüş kişileri hayata geri döndürebilmektedir. Bunu dizinin 3. sezonunda kızıl rahiplerden Thoros of Myr’in Beric Dundarrion’u 6 kez hayata geri döndürdüğünü söylemesidir. Bu yüzdendirki Jon Snow’un Melisandre’nin geri hayata döndüreceğini düşünmektedir bir kısım dizi taraftarları.

Beric Dondarrion

Beric Dondarrion

Melissandre

Kızıl Rahibe Melisandre

Başka bir teori ise Jon Snow’un Ak gezen (White Walker) olarak hayata dönüp ak gezenlere liderlik edip kitabın buz kısmını oluşturacağı. Eğer böyle birşey olursa dizinin ileriki sezonlarında Dany ile Jon’u karşı karşıya savaşırken görebileceğiz. Bunların haricinde Jon’un dizide gerçekten ölüp bize veda etmesi ama bu hayran kitlesine pek olası gelmiyor. En doğrusunu öğrenmek için gelecek seneyi beklemek en doğrusu olacaktır.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir