Kan Grubuna Göre Kişilik Testi

Kan Grubuna Göre Kişilik Testi

kan gruplarına göre kişilik analizi

kan gruplarına göre kişilik analizi

Kan Grubuna Göre Kişilik Testi Kan gruplarının, insan kişiliği ile yakından ilişkisi İnsan vücudunun %7’si kan’dan oluşur ve bedene canlılık verir. Birçok hayati fonksiyon taşıyan bu sıvının en önemli görevleri arasında hücrelere oksijen taşımasıdır. Ayrıca bedeni ısıtır,besler,soğutur ve ona enerji verir. Kan içerisinde bulunan zehirli maddelerin de atılmasını sağlamaktadır. İnsan bedeninin haberleşmesinin neredeyse hepsini üstlenen kan’dır. Önemli hayati değer taşıyan maddeleri hücrelere taşırken, zararlı olabilecek ve zararlı olan maddeleri ise metabolizma artıklarını dışarı atar. Ayrıca “kan” damarlarda oluşan her yırtığı yenileyip kapatır ve bu sistem böyle devam eder. Japon uzmanlar farklı kan gruplarının insanlar üzerinde olan etkisini konu alan bir araştırma yaptıktan sonra. Erkekler ve kadınlar üzerinde ayrı etkilerinin olduğu sonucuyla karşılaşmıştır. İnsan vücudunun kimyası ile kişiliği arasında önemli bağlar bulunduğunu ve kan grupları da bu özelliklerin arasında yer almaktadır. Japonya’da son yıllar kan gruplarının tüm yaşamı biçimlediğini vurguladı. Öyle oldu ki kan gurubuna göre kişi seçimleri yapılmaya başlandı.

Kan gruplarının Kişilik üzerindeki etkisi
Kan gruplarının kişilik üzerindeki etkisi hakkında yazılan ayrı 4 kitap, beş(5) milyondan fazla satış yaşadı. Rekor satışlar tesadüf değildi. Çünkü bu durum japonlarda; iş başvurusundan , arkadaş seçimine kadar her türlü alanda kriter oluşturmakta.
Günümüzde bir çok şirket eleman alımı yaparken öncelikle kişilik testlerine göre alım yapmaktadır.

Kişiliğimizin beş (5) boyutu olduğu söylenmektedir.
1- Açıklık : Sezgisel, maceracı,sıra dışı fikirlere sahip,hayal kuran,meraklı ve çeşitli deneyimlere hazır bulunanlar.
2- Sorumluluk : Disiplinli olup disiplin göstermeye yönelik çalışmalar, sorumluluk sahibi birey olarak hareketlerde bulunma, başarı ve azim, planlı hareket etmektir.
3- Dışadönüklük : Olumlu duygulara sahip bireyler,enerjik
4- Uyumluluk : Şüpheli davranmak ve zıt gitmekten ziyade çok merhametli ve yardıma her zaman hazır.
5- Duygusal Denge : Kaygı, bunalım,öfke ve alınganlık gibi tatsız duygulara kolayca yenilen kişiler.

Kan Gruplarının Kişiler Üzerindeki Özellikleri

Kadınlarda;
A Grubu Kadın : Para harcamayı sever, sexy iç çamaşırlarına düşkünlük gösterebilir, çocuklara karşı ilgi büyüktür ve çocuk sahibi olmayı isterler. Değişkenliği seven insanlardır.
B Grubu Kadın : İstek ve arzularla doludur. Sekse meraklıdır ve hayır demez. Para konusunda eli ya çok açıktır ya da aksine cimri bir kişiliktedir.
AB Grubu Kadın : Erkeklerin yüreğini hoplatacak elbiseler kıyafetler giymekten hoşlanır. Para gibi konularda tutumludur. Yemek pişirmekte ve sofra hazırlamakta üzerlerine yoktur denilmektedir.
0 Grubu Kadını : Mutfak masraflarını azaltıp kendilerine bakmayı severler. Çocukları büyüdüğünde hemen çalışma hayatına sokup toplumdaki yerini almayı isterler. Pratik yemekleri tercih etmektedir.

Erkeklerde;
A Grubu Erkeklerde : Düzenli yaşamaktan hoşlanır. İyi bir dost ve konuşmacı olduğu kadar birlikte olacağı kadını seçerken titiz davranmaktadır.
B Grubu Erkeklerde : Özgürlüğün sınırlandırılmasından nefret ederler. Özgürlüğe bağımlıdırlar. Kadınlara karşı saygıları oldukça büyüktür. Her zaman neşeli bir aileye sahip olmayı ister. Ayrıca yemek konusunda da oldukça titiz davranırlar.
AB Grubu Erkeklerde : Aile içerisinde sözü dinlenilmektedir, isteklerinin yapılmasını ister. Hoşgörülü ve kararlıdır. En iyi aşıkların bu gruptan çıktığı söylenmektedir. Eşine ev işlerinde yardım etmekten çekinmez. Çevresini sever.
0 Grubu Erkeklerde : Aşık olduğu kadını aşırı kıskanan insanlar arasındadır. Kalabalıktan hoşlanmaz, dikkatli, çalışkan ve hırslıdır. Eşine hediye almaktan hoşlanır.

Dünyadaki Kan Grupları Dağılımı

0 Rh pozitif, her 100 kişiden 36’sı
0 Rh negatif, her 100 kişiden4’ü
A Rh pozitif, her 100 kişiden 28’i
A Rh negatif, her 100 kişiden 3’ü
B Rh pozitif, her 100 kişiden 21’i
B Rh negatif, her 100 kişiden 1’i
AB Rh pozitif, her 100 kişiden 5’i
AB Rh negatif, her 100 kişiden 1’i

Kan gruplarına göre kişilik tahlili:

0 Grubu : Cesaretli,Kendine güvenen
A Grubu : hassas,Sinirli
B Grubu : Yaratıcı ve Uyumlu
AB Grubu: ilginç ve Çekici

Tarihçe : En eski kan grubu olarak ” 0″(sıfır) grubunun olduğu belirtilmektedir. Herkes “0” (sıfır) grubunda bulunurken insanlar küçük bir alanda yaşayıp aynı yemeği yiyip, aynı organizmaları taşımaktaymış. Bu nedenle değişimler önemsizmiş. Ancak nüfus artışı yaşanıp göçler başladığında değişimler ivme kazanmış.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir