LPG Takılan Araçlar’da Dönüşüm Ruhsata Nasıl İşlenir?

LPG Takılan Araçlar’da Dönüşüm Ruhsata Nasıl İşlenir?

LPG Takılan Araçlar'da Dönüşüm Ruhsata Nasıl İşlenir?

LPG Takılan Araçlar’da Dönüşüm Ruhsata Nasıl İşlenir?

Öncelikle Araç Yetkili LPG Dönüşüm İstasyonlarına Gidilir. Orada Aracın LPG sistemini takıldıktan sonra yine makine mühendisleri olasılığı tarafından kontrol edilir. sızdırmazlık raporu verilir. sızdırmazlık raporu alındıktan sonra araç düm dük soruna gider ve bu sorunlardan sonra fenni muayenesi yapıldıktan sonra iligili trafik işlemleri konuşurlar. aracın ruhsatına LPG işletilir. Eğer kişi LPG’den ran duman almazsa temiz bir şekilde aracından sökerse yine makine mühendisi tarafından kontrol edilip anlam koyarak muayene istasyonuna gider. Ora’da muayenesi yapıldıktan sonra tescil müdürlüğünden işletilmiş gurup LPG araçlardan sökülüp LPG’siz bir şekilde yoluna gider.

Araçlar’da Siyah Cam Ruhsata İşletilebilir mi?

Araçlarda Siyah Cam filmi ruhsata işletilemez. Çünkü alındığı zaman oynama olmadığı için alınmaz. Bu nedenle’de sizin boynunuza kalmaktadır. Siyah cam filmi olan araçlarda tür tüp muayene istasyonlarına girip muayenelerini aldıktan sonra dahi ilgili tescil trafik şubelerinden siyah cam filmlerinden ruhsatlarına işletemezler.

Araçlar’da Hangi Değişikler’de Ruhsata İşlenmesi Gerekir?

Şimdi araçlar’da yapılan her türlü değişikler ruhsata işlenmesi gerekmektedir. Ama tadilatla. Araçlar’da yapılan Değişikleri Sıralamak Gerekirse.

  1. Kamyonetler’de Branda, tente sökme takma, minivan problemrinde koltuk takma çıkarma, yanları kapaklı bunlardır.

Uzun ve büyük yük taşıyıcı dorseler’de komyonlar’da kapak sökme takma gibi işlemler yapılır. bunlarda’da önce yoğun ve makine mühendisi odasına olan TSE gönderilir onlar’da daha sonra araç muayene’den sonra trafik tescil gurubuna teslim edilir.

Trafik Tescil İşlemleri Nasıl Yapılır?

Trafik Tescil İşlemleri Kişinin Bağlı Bulunduğu ilçe emniyet müdürlüklerinde yada araç ruhsatın’da yazan bağlı bulunduğu trafik tescil şubelerinde yapılmaktadır.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir