Maydanozun Faydaları Nelerdir?

Maydanozun Faydaları Nelerdir?

Maydanozun Faydaları

Maydanozun Faydaları

Maydanoz, genel olarak salata yaparken içine katarak tüketilen bir sebzedir. Akdeniz bitkisidir. Aynı zamanda sevildiği kadar’da insan sağlığına’da faydası çok yüksektir. Maydanozun insan sağlığına ne kadar faydası olduğunu yaklaşık tam olarak 2000 yıl önce bilinmiştir. Maydanoz daha çok A vitamin’de zengindir. Aynı zamanda zengin miktarda Potasyum (K), Kalsiyum (C) açısından’da zengin diyebiliriz. Sindirim sistemine faydalıdır. Enfeksiyonlara, idrar yolu hastalıklara ve solunum yollu hastalıklarına’da çok iyi geldiği bilinmektedir. Maydanoz, yağ içermektedir. Kalorisi yüksek bir sebzedir. Günlük olarak düzenli tüketilmesi kişinin demir ve kalsiyum miktarını karşılamaktadır.

Maydanozun İnsan Sağlığına Faydaları Nelerdir?

Maydanoz genel olarak bağışıklık sistemimini güçlendirdiği olarak bilinmektedir. Bünyemizi güçlendirir, Kansere karşı vücudun dirençli haline getirir. Aynı zamanda kalp sağlığımızı korur.

Maydanozun Kalp Sağlığına Faydaları Nelerdir?

Bünyede yüksek miktarda amino asit bulunduğu için damar ve kalp sağlığını tehdir etmektedir. Maydanoz’da bulunan Flotlar ve amino asitler zararsız olan moleküllere dönüştürerek kalp sağlığımızın korumasına yardımcı olur. Aynı zamanda vücudumuzu dirençli hale getirir.

Cildimizin Sağlığı İçin Maydanoz: Maydanoz cilt sağlığımızı korumaktadır. Akne ve sivilceleri önlemektedir.

Maydanozun içerisindeki mineraller

Kalsiyum 138 mg 14%
Bakır 0.149 mg 16.5%
Demir 6.20 mg 77.5%
Magnezyum 0.160 mg 7%
Manganze 0.160 mg 7%
Fosfor 58 mg 8%
Selenyum
0.1 mcg
0.1%
Çinko 1.07 mg 10%

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir