Oyun Konsollarından Hangisi Tercih Edilmeli?

Oyun Konsollarından Hangisi Tercih Edilmeli?

Bunun için en belirleyici faktörlerden biri konsollara ne kadar para vermek istediğiniz? Yani ne kadar bütçeniz olduğudur. Birkaç örnekle yazıma başlamak istiyorum. Size tecrübelerime dayanarak bazı tavsiyeler verecek ve sonuçta seçimi yine size bırakacağım. Öncelikle seçeneklerimizi başlayalım.. Şuan alabileceğiniz oyun konsolları PlayStation 3, Playstation 4, Xbox 360, Xbox One konsollarıdır. Xbox 360 ve Playstation 3 konsollarının yazılımları kırıldığı için içerisine istediğimiz kadar oyun yükleyebiliriz. Yani sürekli yeni çıkan oyunlar için para vermemize gerek yok. Fakat şuan durum PlayStation 4 ve Xbox One cihazları için böyle değil. Şu an için daha yazılımları kırılamadığı için oynamak istediğimiz oyunların orjinal Cd’lerini almamız gerekiyor.

Eğer her oyun Cd’sine verecek paranız varsa, bu konsolları tercih edebilirsiniz. Ama eğer daha ucuza mal olabilecek bir şeyler arıyorsanız size kırılmış cihazları tavsiye ederim. Bu cihazlarla da online oyunlara girebilirsiniz. Fakat ban yeme ihtimalini daha fazladır. Diğer sitelerde yazılanların aksine şunu söylemek istiyorum.. Eğer ban yerseniz cihazınıza hiçbir şey olmaz. Yine aynı şekilde oyunlarınızı oynayabilir, istediğiniz oyunları indirebilirsiniz. Yapamayacağınız tek şey online oyuna girmek olacaktır. Şu anda kendim kırık bir PlayStation 3 kullanmaktayım ve çok memnunum. Online oyunlar oynayabiliyor ve en yeni çıkan oyunları yükleyerek para vermeden oyunların tadını çıkarabiliyorum. Zamanında Xbox 360’ım da oldu fakat her zaman için PlayStation bana daha güzel gelmiştir.

Tabii ki bu kişisel bir seçimdir, siz hangisini seviyorsanız onu seçebilirsiniz. Gelelim aksesuar konusuna Xbox’ta hareketlerinizi kontrol edebileceğiniz Kinect cihazı bulunmakta PlayStation’da ise hareket için Move kamera ve Move kolları bulunmakta burada Xbox bir adım öne geçiyor. Çünkü Kinect sizin elinizde bir şey olmadan sizi tanıyabiliyor. Fakat Playstation Move kamerası elinizde tuttuğunuz cihazları tanıtarak, onların hareketine göre size şekil veriyor bu da biraz daha kısıtlı oyun deneyimi sunuyor. Fakat dediğim gibi ben Playstation tarafında olduğum için bunu büyük bir kusur olarak görmüyorum. Evet diğerinin algılaması çok kolay fakat Kinect’in dezavantajı da sizi net görmedi için geniş bir alanda bulunmanız gerekiyor.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir