Replika Ürün Nedir? Nasıl Anlaşılır?

Replika Ürün Nedir? Nasıl Anlaşılır?

Replika ürünler son senelerde neredeyse tüm tv ve internet üzeri satışı gayet iyi imkanlar sunularak satılmaya başlamıştır. Normalde alacağınız ürünün mağaza fiyatı ile çok farklı olması insanların ilgisini çok çekmeye başlamıştır. Satış firmaları genellikle replika ürüne garantili kaçak olarak satmaya çalışır. Aslında replikanın sözlük anlamı bir şeyin kopyası anlamına gelir.

Sözlük anlamından da anlaşılacağı gibi Replika ürün kopyası yapılmış ürünle bire bir özelliklere sahiptir. Özellikleri bire bir olmasına rağmen çoğu özelliği çalışmaz aslında sadece benzetme yapılmıştır. orjinal bir ürünü ve replikasını aynı anda kullanırsanız çok çabuk replika ürünü ayırt edebilirsiniz. Şuan Ülkemizde çok hızlı bir sektör haline gelmiştir. Tv ve internet üzzeri orjinal diyerek replika ürün milleti kandırarak satılmaktadır. Replika ürün, Orjinal ürün ile dış görünüş bakımından tıpatıp aynısı olan, fakat üretim yerleri, kullanılan malzeme, fiyatı orjinal ürüne göre farklı olan ürünlere denir.

Replikası bulunan ürünler:

1. Cep telefonu
2. Saat
3. Parfüm
4. Bayan çantası
5. Spor giyim
6. Takı ve mücevher benzeri

Replika Ürünlerini Anlamanın Yolları:

1-Replika ürününü anlamak ilk olarak ağırlıktan anlaşılır. Orjinal ürün mutlaka replika üründen ağır olur. Bu anlamak için elinize alabilirsiniz iki ürünü, eğer anlayamadıysanız teraziyede bırakıp dartabilirsiniz. Bunun neden replika ürünlerinde replikasyon denilen sahte ürünün kullanılmasıdır.

2- replika ürünü genellikle çok ucuz satılır. Örnek verirsek bir telefonun fiyatı normalde 1000 tl iken replikası 100 tl civarı bir fiyatla satılır. Bunun nedeni replika ürününde kullanılan ürünlerin replikasyon olmasıdır.

3-Malzeme Kalitesi: Normalde bir orjinal telefon hiç bir uygulamada hata vermezken replika ürünlerde bütün proglamlar hata verir. Bunların dışında telefonda hemen renk verme ve dokunmatik tuşlarda basmama meydana gelir.

Replika ürünlerinin genelde tercih edilmesinin sebebi popüler olan ürünleri daha ucuza alma hevesidir:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir