Telefonun Desen Kilidini Unuttum Ne Yapmalıyım?

Telefonun Desen Kilidini Unuttum Ne Yapmalıyım?

Telefonun Desen Kilidini Unuttum NE Yapmalıyım

Telefonun Desen Kilidini Unuttum NE Yapmalıyım

merhaba android telefonunuza önceden tanımladıınız desen kilidini unuttunuz. Yada beş kere üst üste girerek bloke ettiniz. Bu sorunu kolayca çözmek mümkün. Bloke ekranın sağ alt köşesinde çıkan Modelinizi mi Unutyunuz sorusuna tıklayın. Gelen ekranda android cihazınıza tanımlı olan google hesabınızı ve şifrenizi girmelisiniz. Böylece daha önceki desen kilidinizi iptal etmelisiniz. Bu aşamada yeni bir desen kilidi de oluşturabilirsiniz. Eğer android cihazınıza tanımlı bir hesap yoksa veya google hesabınızın şifresini unuttuysanız. Cihazınızı açmak için resetlemelisiniz. Reset işleminin android telefonunuzun hafızasındaki tüm bilgileri unutmayın. Android cihazınızdaki tüm bilgileri kaybetmemek ve ilerde bu tip bir deneyimi yaşamamak için google hesabınızı cihazınıza tanımlamalı ve deseninizide unutmayacağınız şekilde tasarlamalısınız.

Cep Telefonu Şarjı Nasıl Uzun Süre Dayanır?

Cep Telefonu Şarjı Nasıl Uzun Süre Dayanır

Cep Telefonu Şarjı Nasıl Uzun Süre Dayanır

Tüm gün elimizde düşürmediğimiz cep telefonumuzun şarjı hiç bitmese dediginizi duyar gibiyiz.Bu şimdiki teknolojiyle pek mümkün degil ama cep telefonu  şarjının dayanabileceği süreyi uzatmak mümkün işte size basit bir iki çözüm önerisi; ekran parlaklığını düşürmek,ilk basta akla gelen ve etken yöntemlerden biri.Üstelik kimi cihazlarda yer alan otomatik parlaklık ayarıyla,ortam ışığına uygun parlaklığı daha az pil tüketerek yakalayabilirsiniz.Kablusuz internet bağlantısı ve bluetooth gibi o an kullanmadığımız  özellikleri kapatarak  yine şarjınızın daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.Telefon ayarlarından ekran parlaklığını düşürmek veye ekran kilidi için  en kısa süreyi seçerek otomatik ekran kilidini  ayarlamak da cep telefonu  şarjınızının daha çok dayanması için iyi bir yöntemdir. Konum servisini kullanan uygulamalar bellirli aralıklarla lokasyonunuzu sorgulamak için arka planda çalışırlar. Uygulamalarıda kullanmadığınız zaman da etkili olacaktır. Tüm bu önerilerimizin işe yaraması için en önemli etken kullandığınız batarya ve şarj cihazının orjinal olmasıdır.telefonunuzu en verimli şekilde kullanmanız dileğiyle iyi günler.

Suya Düşen Cep Telefonu Nasıl kurtalılır?

Suya Düşen Cep Telefonu Nasıl kurtalılır

Suya Düşen Cep Telefonu Nasıl kurtalılır

Merhaba arkadaşlarınız size bi sulu şaka yapmak istedi veya sizi havuza attılar. Ve ne yazık ki cep telefonunuz cebinizdeydi. Paniklemenize gerek yok önerilerimi dikkate alırsanız, endişelecek tüm durumları ortadan kaldırırsınız. Çoğu elektronik cihaz özellikle yeni nesil akıllı cep telefonları, bir kez suyla temasta çöpe gitmez. Hemen almanız ilk önlem telefonu açıp bataryasını ve sim kartınızı çıkarın. Sonrasında bataryasını ve telefonu temiz ayrı bezlerle temizlemek. Eğer telefonunuzun bataryası çıkarılamıyorsa, telefonunuzu hemen kapatıp sim kartınızı çıkarın ve telefonunuzu temiz ve kuru bi bezle kurulayın. kurutma işlemi için saç kurutma gibi aygıtlardan uzak durun. Fazla ısı zarar verebilir. Eğer telefonunuzdan bataryayı çıkarmadan şarja takacak olursanız sizin görmediğiniz alanlarada sızan su cep telefonunuza zarar verecek, kulmanızı engelleyecektir. Cihaz üzerinde kalan görülmeyen nemi alabilmek için cihazı bir süre tozsuz pirinç dolu kavanozda bekletmekte pratik bir yöntemdir. Sıvı temasının elektronik olan cep telefonunuzun ömründen çalmaması için, cep telefonunuzu size en yakın servise götürün.Size cep telefonunuzun şakalardan etkilenmediği güzel günler dileriz 🙂 🙂

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir