Trikoloji Nedir?

Trikoloji Nedir?

trikoloji nedir

trikoloji nedir

Trikoloji triko kelimesinden türemiş yani Latince’de saç demektir. Saç problemlerini araştıran bir Bilim alan çözümler üretmeyi hedefliyor. Kişileri saç kayıplar aşamasına katorize eder. Bunlarla ilgili kişiye özel çözümler öğretir.

Trikologlar saç dökülmesinin tedavisinde nasıl bir yöntem kullanırlar.

 Trikologlar öncelikle kişiyi bire bir incelerler. Kişiye bir saat süre ayırırlar. hedefleri kişin saç probleminin adını koymaktır. Nereden  kaynaklandığını söylemektir. Bu aşamalarda kişilerle bire bir görüşme yapılır. Bire bir yapılan görüşmeler’de karşılıklı soru cevap şeklinde bir diyalog kurulur. Sonrasında kişinin saç derisi incelenir. Saç derisindeki yada saç kaybı örneği  problemi ekranda araştırılır. Sonrasında kişinin ne kadar zamandır saç kaybettiği ne amaçla kaybettiği üzere şüphe oluşturulur. Bu aşamada kişilerden bazı sağlık testleri yapılır. Kişinin saç dökülme sayısı yıkamadaki bir analizle araştırılır. Kişinin saçı ne kadar büyüyor. Ne kadar dökülüyor bu aşamada bir oran tespit edilir. Bu oran kişi programa devam ettiği sürece araştırılmaya ve oranlan maya devam edilir. Aynı zaman da trikogram denilen teknikle bir cm kareye düşen saç sayısına bakılır. Bu saç sayısında azalmam’ı oluyor. Yoksa program sonrası artış’mı oluyor kişiyle bire bir bilimsel alanda kişi takip edilir.

Kimler trikologlardan yardım alabilir

Saç derisi ve saç problemi olan herkese yardımcı olunur. Saç derisinde aşırı yağlanma, kepeklenme, kaşıntı ve sivilcelenme gibi saç teli sorunları artı saçında kuruma, yıpranma, kırılma, saç dökülmesi yaşayan tüm insanlar için çözüm programı yapılır.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir