Uyku Sorunu Nasıl Çözülür?

Uyku Sorunu Nasıl Çözülür?

Uykum Gelmiyor Neden?

Uykum Gelmiyor Neden?

Sinirlilik hali,gerginlik, mide hastalıkları, aşırı sıcak ve değişik ilaçlar kullanma gibi durumlar uykusuzluğa sebep olabilir.

Uyku sistemini düzenleyici olarak, aşağıdaki bitkisel formüllerden istifade edilir.

* Bir miktar marulun robotta suyu çıkarılır, akşam ve gece birer fincan içilir

* Marulun köklerindeki sütten, (yarım çay kaşığından bir çay kaşığına kadar) balla karıştırılarak yenir.

* Kaynamakta olan 100 cc. suya 5 gr. oğul otu konur, bir dakika bekletilir. Sonra da balla tatlandırılarak günde 3 – 4 bardak içilir.

* Hindiba köklerinin Robottan geçirilerek suyu çıkarılır, gece yatarken (bir kahve kaşığından, bir yemek kaşığına kadar) içilir.

* Gelincik tohumları ezilir. Balla karıştırılarak, akşamları birer çay kaşığı yenir. Bol ıhlamur içilir, içine elma kabuğu eklenirse tesiri artar.

* Kaynamakta olan bir bardak suya, 10 gr. çarkıfelek çiçeği konur 5 ‘dakika kısık ateşte, bir dakika kısık ateşte demlenir. Akşam ve gece yatarken, balla tatlandırılarak bir veya iki kaşık içilir.

* Kaynamakta olan iki bardak suya, 10 gr. su zambağı çiçeği (beyaz nilüfer) konur, bir dakika demlenir. Akşamları balla tatlandırılarak yarım çay bardağı içilir.

* Mürrüsafi çiçeklerinin ezilmesiyle elde edilen maddeden burna birer damla damlatılır.

* Kaynamakta olan bir bardak suya, 5 gr. kedi
otu kökü konur. Balla tatlandırılarak, geceleri (bir fincandan bir çay bardağına kadar) içilir.

* Kakule meyvesinin kabukları çıkarılır, içindeki küçük tohumlardan 4 – 5 tanesi, balla karıştırılarak yutulur.

* Şerbetçi otu çiçeklerinin 30 gramı, yarım kilo balla karıştırılarak macun haline getirilir, günde iki defa birer kaşık yenir. Şerbetçi otu çiçeklerinin 5 gramı, kaynamakta olan bir bardak suya konur, iki dakika demlenir. Balla tatlandırılarak akşam ve gece yatarken birer çay bardağı içilir.

* Menekşe çiçeklerinin 5 gramı alınır, kaynamakta olan bir çay bardağı suya konur, bir dakika bekletilir. Balla tatlandırılarak akşamleyin içilir.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir