Youtube’den Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Youtube’den Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Youtube'den Para Kazanmanın Yolları

Youtube’den Para Kazanmanın Yolları

Merhaba Arkadaşlar, Bugün sizlere Youtube’den para kazanmanın yollarını sizlere en detaylı bir şekilde sizlere açıklayarak yardımcı olacağız. Youtube’den para kazanmak aslında pek kolay değildir. Para kazanmak için’de özgün videolar ve kaliteli videolar yayınlamanız gerekmektedir. Aynı şekilde kendinize bir hesap açıp bir kategoriye doğru hedef belirlemeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse: Sağlık, komik videolar, vine, thuglife.. diğer benzeri kategorilerde Youtube kanalı açabilirsiniz. Yada direkt kendi adınıza’da açabilirsiniz.

Youtube’den Para Kazanmak İçin Yapılması Gerekenler

Youtube’den para kazanmak istiyorsanız düzenli olarak günde en az 1-2 video yüklemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda video’dan para kazanmak istiyorsanız para kazanmayı hesabınız’dan aktif etmeniz şarttır. Yoksa videonuz izlense bile para kazanamayacaksınız. Videoları kendiniz yapmanız lazım başkasının videosunu alırsanız “Telif Hakkı” isteyecektir ve bu videonun sizin olduğunuzu belirlemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda ekleyeceğiniz videoları reklam yapabilirsiniz. Google Adwords ile kendinize reklam oluşturup videonuz’dan para kazanabilirsiniz.

Youtube Nasıl Videolar Yapmam Lazım?

Yapacağınız videolar kendinize belirlediğiniz hedef şeklinde yapmalısınız. Örneğin vine yapmış olsanız vine yayınlamanız gerekmektedir. Aynı zamanda kendinize farklı bir şekilde’de videolar yayınlayabilirsiniz. Ama kendinize belirlediğiniz hedefe göre yaparsanız sizler için’de daha kolay ve iyi olur. Video’da yapacağınız bir hareket bir cümle hatta küfür bile sizleri Youtube’de fenomen yapabilir. Bu’da sizlerin Rol yapma yeteneğine sahiptir. Aslen ben yapamam 🙂

Telif Hakkı Nedir? Neden İster?

Telif Hakkı başkasının videolarını aldığınız’da İstemektedir. Aldığınız videonun sahibi o videodan para kanıyor. Bu nedenle Sizlerden telif hakkı istemektedir. Örneğin: Yabancı müziklerin tamamı hepsi telif hakkıdır. Kesinlikle youtube kanalınıza atarsanız o videodan para kazanamazsınız ve o video youtube tarafından silinecektir. Para kazanılan müzik veya dizilerden kesinlikle uzak durmalısınız. Eğer Fon müzikten para kazanıyorsa başkası, sizler onun fon müziğini alırsanız 3’üncü taraf olursunuz ve o yaptığınız video’dan para kazanamazsınız.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir