İlluminati Sembolleri ve Anlamları

 İlluminati Sembolleri ve Anlamları

1 Dolar ve Piramit Sırrı:

All-Seeing Eye ve Piramit

All-Seeing Eye ve Piramit

Yer alan piramit, ünlü Büyük Giza Piramidi’dir. İlginç olan ise Giza Piramidi ile Kabala arasında ilişki olmasıdır. Gül-Haç ve mason ökültistleri, Büyük Piramit’in basamakları ritlerdeki dereceleri temsil ettiğine inanırlar. Piramidin en altında Roma rakamıyla “MDCCLXXVI” yazmaktadır. Bu tarih M:1000 D:500 C:100 L:50 X:10 V:5 I:1 ise bu tarih; 1776 Yani ABD’nin doğum günü. Ve illumunatinin kuruluşunu (1 Mayıs 1776) ifade etmektedir.. 3’lü gruplar halinde incelendiğinde 666 çıkar. Ayrıca, 666 sayısından Ezra’da da bahsedilmektedir ve Babil’den Judah’a dönen insanları simgelemektedir:

Piramit:

piramit

piramit

Piramit dünyada en çok kullanılan bir semboldür. Altıncı yüzyılda ve sonrasında mısır ile özdeşleşen piramitler aslında illuminati örgütünün en bilindik ve yaygın kullanılan sembolüdür. İçinde barındırdığı sırların yanı sıra bu örgüt için daha derin bir anlam taşımaktadır. Örgüt içindeki kast sistemini yansıtan bu sembol tepeye çıkıldıkça silinmektedir. Amacı tepede bulunan varlığa (Evrenin Ulu Mimarı’na) hizmet etmektedir. Genelde en tepede tek bir göz bulunmaktadır. Bu ise tanrının herkesi gören tek gözü olarak anlam taşır.

Baphomet:

Baphomet

Baphomet

 

Keçi boynuzlarına sahip insan başlı bu figür illuminati felsefesine kutsal sayılmaktadır. Müslümanların şeytan olarak da adlandırdıkları bu figür felsefeye göre tanrının sadık hizmetkarıdır. Bir çok ayin ve ritüel de bu kutsal varlığa keçi adanmaktadır. Kesilen keçinin kanı kutsal içecek olarak içilir.

Canavar 666 sayısı:

Canavar 666 sayısı

Canavar 666 sayısı

666 Sayısı bir çok ünlü mason tarafından kullanılmış ve bu yolla verilmek istenen mesajlar subliminal mesajlar ile verilmektedir. Anlamı ise ilahi sayılmayan 6 inanç, yahudi dinine göre dünyanın 6 günde kurulması ve 6 doğa olayı kutsal sayılmaktadır. Bu sebeple yan yana gelen 3 adet 6 sayısı illuminati felsefesinde kutsal bir yere sahiptir.

Şeytan Horn Simgesi:

Şeytan Horn Simgesi

Şeytan Horn Simgesi

Bu simge elin baş işaret ve serçe parmak açık, yüzük ve orta parmağı ise içe doğru kapanık tutulan bir semboldür. Anlamı ise açık parmakların Şeytan Hornun boynuzları kapalı parmaklar ise keçi sakalına sahip yüzünü ifade etmektedir. Bir çok ayin ve rituelde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Pentagram Yıldızı:

Pentagram Yıldızı

Pentagram Yıldızı

 

illuminati felsefesinde olumsuzluk sembolü olarak bilinen ve hırıstiyanlar’da isanın 5 yarası olarak’da bilinen bir semboldür. Mesih ve ona karşı çıkan 5 havari yi temsil ettiği’de söylenen bir işarettir. Mendes Keçisi (Şeytan) ı çağırmak için kullanılan bir semboldür.

Masonik Nizam Duruşu:

Masonik Nizam Duruşu

Masonik Nizam Duruşu

Sinsi bir masonik jesttir bu. yeminlen söylüyorum. sağ el, ön düğmeleri kapalı ceketin, pardesünün, paltonun alt kısmına, parmaklar görülmeyecek kadar sokularak yapılır. derin anlamları vardır, mu kıtası rahiplerinin kadim xenobiyoloji deneyleriyle bağlantısı bulunur.  kasas suresi 32. ayette de geçer.

Tevrat: sonra, “elini koynuna koy” dedi. musa elini koynuna koydu. çıkardığı zaman eli bir deri hastalığına yakalanmış, kar gibi bembeyaz olmuştu. Rab, “elini yine koynuna koy” dedi. musa elini yine koynuna koydu. çıkardığı zaman eli eski haline dönmüştü.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir