Mısır Piramitlerinin Sırrı Nedir?

Mısır Piramitlerinin Sırrı Nedir?

  1. gize’deki üç piramit, aralarında pisagor üçgeni olacak şekilde edilmiştir. Bu üçgenlerin kenarlarının birbirine oranı 3:4:5’tir.
  2. Keops piramiti dünyanın kara parçasının merkezinde yer alır ve 4 ana yönü gösterecek şekilde inşa edilmiştir. Günümüzde teknolojik olarak en ileri düzeydeki ülkeler bile keop’s piramitinin aynısını yapamamaktadır.
  3. Keop’s  piramiti’nin yüksekliğini 1 milyar ile çarparsanız dünyanın güneşe olan uzaklğını vermektedir. 149.504.000 km’dir.
  4. piramitin yapımında çalışan işçilerin günde on taşı üst üste koyduklarını düşünürsek, 2.5 milyon taş 250.000 günde yerleştirilmiş olur. Buda 664 yıl demek.Halbuki piramit en fazla 30 yılda tamamlanmıştır.
  5. Bir önceki maddeyi dahada ilginç hale getirecek bir bilgi taşlarının her birinin ağırlığının 20 ton olduğu ve bu taşların temin edebileceği en yakın yerin kilometrece uzaklıkta olduğu bilinir.
  6. Piramit kimin adına yapıldıysa, onun odasına güneş yılda sadece iki defa girmektedir. bu  günler o kişin doğduğu ve tahta çıktığı günlerdir.
  7. pramitin içinde elektronik cihazlar çalışmamaktadır.
  8. bitkilerin,piramit içinde dışarıya göre daha çabuk geliştikleri tespit edilmiştir.
  9. Piramitlerin için kilometrelerce tüneller olduğu tahmin edilmektedir. Bu tünellerin ya bir tuzağa yada çok merak edilen firavunun mezarına gittiği düşünülmektedir.
  10. Yıllardır piramitin içinde ulaşılmamış odalar olduğu bilinmektedir. Bu konuda araştırma yapan bilim adamları piramitin içinde ya kayboldular yada sürekli aynı yerde dolanıp durdular.

Piramitler nasıl yapıldı ?

Bu olağan yapılar 4000 yıl boyunca dünyanın en büyük yapıları oldu bu dev yapılar tanesi 70 ton ağırlığındaki dev bloklardan oluşur. Ama bunların tekerleğe bile sahip olmayan bir kültürün eseri olduğuda olduğu unutmamak gerek. Modern mucizelerde mısır piranmidleri var. yüz yıllar boyunca bu esrarrengiz bilgiler bir çok insanın ilgisini çekti. İnsanlar görmek araştırmak istedi. Bu piramitlerin neden ve nasıl yapıldığı ortaya çıkarabilmek adına bir çok girişimde bulunuldu.

Piramitlerin Gizemi Nedir?

Medeniyetlerin ilerleme dahası gürcülerin tarihe uyguladıkları bir sarsatadır. Tarihi bulgular ve kaynaklar öenmli salsatalar ileri konumda medeniyetler çıkmaktadır. Antik mısır mayalar ve sümerlerden kalan antik eserler elektrik, elektro kimya dahası geniş anlamda kunlanıma inşa eder eski mısırda elektirik verimli bir şekilde üretilmektedir. Ve geniş çapta kullanılabiliyor.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir