Bademcik Nedir Nasıl Şişer Bitkisel Tedavisi Nasıl Yapılır

Bademcik Nedir Nasıl Şişer Bitkisel Tedavisi

Bademcik Ağız boşluğunun arka kısmında ve bu yerin iki tarafında yer alan badem dokuları, bademcikleri oluşturan durumdur. Bademcikler bu badem dokularından meydana gelir. Bademcik dokusunun görevi günümüzde bile tam bir şekilde bilinmemektedir. Bademciklerin şişmesi sonucunda kişiler bademciklerinden kurtulabilmektedir. Kişiler hastaneye giderek doktorlar aracılığı ile bademcikleri alınarak artık şişme veya bademcik iltihabı sıkıntılarından kurtulabilmektedir. Ancak son zamanlarda tıp konusunda gelişmeler ile beraber bademciklerin önemi anlaşılmıştır ve uzmanlar artık insanlara bademciklerini almamalarını bildirmektedir. Fakat şu durum da ortada bulunmaktadır.Bademciklerin şişmeleri, badem dokularında yaşanan hastalıklar sonucunda kişilerin düzgün ve sağlıklı bir şekilde tedavi edilmemeleri neticesinde ortakulak, böbrek iltihabı, romatizma ve kalp hastalıklarına kadar tehlikeler oluşturabilmektedir.Bademcik-Sismesi-Zararları

Bademcik nedir nasıl şişer bitkisel tedavisi konusunda bitkilerden yöntemleri açıklayacağız. Tedavisi • bir su bardağı limon suyunu bir tatlı kaşığı kadar tuz ile eritin. İyice erittikten sonra gargara şeklinde 4 saat aralıklarla 5 dakika gibi bir süre çalkalayın. • Karalahana yapraklarından birkaç tanesini kaynayan suya daldırıp çıkarın. Sonrasında bu yaprakları zeytinyağı ile önceden silinmiş boğazınıza sarın ve bir süre bekletin. • Bir cezve kadar su içine 2 ya da 3 tane karalahana yaprağını koyun ve pişirin. Ardından süzülmesini bekleyiniz ve süzüldükten sonra günde üç veya dört sefer ağzınızda bu suyu gargara yapın. • Udu Hindi köklerini alıp toz haline getirin ve bademciklerin olduğu yere üfletin.

Ayrıca 100cc. Su içine 5gram udu hindi koyun ve kaynatın. Sonra kaynamasını bitirip günde 3 fincan tüketin. • 10gram papatya, 100cc. su içinde 5 dakika boyunca bir güzel kaynatılır. Kaynadıktan sonra içine limon sıkılır ve günde 4 veya 5 sefer üç dakika sürelerle çalkalama yapılır. • Erik yapraklarını lapa bir hale getirene kadar su içinde kaynatın. Ardından lapa olunca boğazınıza sarın. Biraz yaprağı da suda kaynatın ve süzün ardından bunu da gargara olarak kullanın. • 100cc. suyu kaynatın ve içerisine 10 gram nar kabuğu ile çiçeğini ekleyin. Sonra bunu beş dakika iyice kaynatın ve günde üç veya dört dakika ağzınızda çalkalayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir