Isırgan Otunun Faydaları Nelerdir?

Isırgan Otunun Faydaları Nelerdir?

Isırgan Otunun Faydaları ve Zararları

Isırgan Otunun Faydaları ve Zararları

ISIRGAN OTUNUN FAYDALARI VE ZARARLARI: Isırgan otu, sulak serin yerlerde yetişen bir bitkidir ilk baharda kendiliginden yetişen bir bitkidir kış aylarındada yeşerdigi görülmüştür genellikle mayıs ve agustos aylarında yetişen bu bitki yapraklarından faydalanılır daha çok ısırgan otunun bünyesinde çogunlukla A ve C vitaminleri bulunur ısırgan otunun tohumu olsun veya hut tohumunda olsun bir çok faydalı tedavi ve hastalık için şifalıdır.

ISIRGAN OTUNUN FAYDALARI: Isırgan otunun tohumu yaprakları karaciğer hastalıklarında safra kesesi hastalıklarında mide hastalıklarında bagırsak ve pakreas salgılarınıda uyarır.

Isırgan otu egzaman hastalıklarında çok etkilidir yapılan araştırmalarda ısırgan otu egzama agrılarında çok faydalı oldugu görülmüştür doktorlarında tavsiyesidir.

Isırgan otu böbrek ve mesanede taş oluşumunu engeller böbreklerde ve mesanede kum ve taş oluşumunu engellemede çok etkili bir bitki türüdür.

Isırgan otu aynı zamanda kan dolaşımınıda hızlandırır.ısırgan otu idrar yolundaki iltihabı alır ve idrar yollarını açar.

Kabız oldugunuz zaman bir bardak ısırgan otu içmeniz kabızlıgı hemen ortadan kaldırır ısırgan otu kabızlıgı ortadan kaldırır.

Soguk algınlıklarında grip gibi genellikle kış aylarında görülen hastalıklarda ısırgan otu tedavisi etkili olabiliyor.

Isırgan otu vücutta bulunan ödemleride sökmeye yardımcı olan bir bitki çeşididir.

Mide agrılarında ülserde çok faydası olan ısırgan otunu kanser hastaları bile kullanmaktadır.

Ayrıca bir çok allerji türündede ısırgan otu kullanılır. Romatizma agrılarında gut hastalıklarında ısırgan otu kullana biliriz.

Isırgan otunun daha bir çok çeşit faydası vardır faydası var olmasına varda bunun yanında birde zararları vardır ısırgan otunun birde zararlarını sayalım

ISIRGAN OTUNUN ZARARLARI NELERDİR

Isırgan Otunun Faydaları ve Zararları

Isırgan Otunun Faydaları ve Zararları

Midesi çok hassas olan hastalar ısırgan otundan kesinlikle uzak durması tavsiye edilir çünkü midesi hassas olan insanlarda ısırgan otu daha çk mideyi rahatsız eder.

Isırgan otu ostorejen hormonlarını yavaşlattıgı için menopoza girmiş bayanlar kadınlar ısırgan otundan olabildigince uzak durmalıdırlar.

Hipoglisemi hastalıgı olan insan doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle ısırgan otu kullanmamalıdırlar doktora danıştıktan sonra doktor onayını alıp egerki doktor onaylıyorsa kullana bilirsiniz derse kullana bilinir aksi takdirde kesinlikle kullanılması tavsiye edilemez.

Işın tedavisi gören kişilerin trombozit seviyesinin düşük olması halinde yine ısırgan otu kullanımı zararlı olabilir kemoterapi veya ışın tedavisi gören hastaların eger trombozit degerleri düşük ise ısırgan otu kullanımı tavsiye edilemez.

Kemik erimesi olan bir insanın kullanmaması gerekir sakıncalıdır çünkü ısırgan otunu kullanan hasta zaten kemik erimesi olduğu için kemik erimesini daha da çok hızlandırır ısırgan otunu kullanması tavsiye edilmez.

NOT : DEĞERLİ ARKADAŞLARIM YAZMIŞ OLDUGUM GİBİ ISIRGAN OTUNUN FAYDALARI YAZDIKLARIMLA SINIRLI DEĞİLDİR DAHA BİR ÇOK FAYDASI VARDIR BUNUN YANINDA ZARARLARIDA VARDIR ONUN İÇİN ISIRGAN OTUNU KULLANIRKEN LÜTFEN ZARARLARINADA BAKIN EGER YAZDIKLARIMIN ARASINDA ÖYLE Bİ RAHATSIZLIGINIZ VARSA İNŞALLAH YOKTUR EĞERKİ VARSA DOKTORUNUZA VEYA EN YAKIN AİLE HEKİMİNE DANIŞIN DAHA SONRA KULLANIN .

 

 

 

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir