Şifayı Zencefilde Arayın

Şifayı Zencefilde Arayın

Etiketler:Şifayı Zencefilde Arayın, Zencefil Faydaları, Zencefil Yararları, Zencefil

Geçmişten günümüze kadar pek çok şifalı yöntemler geliştirilmiştir.Şifayı Zencefilde Arayın sizlere sunmaktayız. Bunları kim zaman bitkisel yöntemler olmuştur. Ancak kimi zaman yanlış yöntemlerle olumsuz sonuçlar elde etmeleri de mümkün olmuştur. Zencefilin esas yetiştiği yer tropikal ülkelerdir. Rizomlar halinde toprağın altında yer alır. Ülkemizde yetişmediği için yurtdışından kuru veya yaş formuyla ithal edilir. Asıl büyüdüğü yer olan tropikal ülkelerde pek çok hastalığın tedavisi için kullanılmaktadır.

Zencefil-fayda
Zencefil Tüketiliş Amacı

Türkiye’de kullanım amacı daha çok sindirim sistemi düzensizliklerini gidermek ve vücuda ısıtıcı etki yaratması için olan zencefil, kullanım amaçları doğrultusunda her iki formunda da tüketime hazırdır. Aynı zamanda yağ yakıcı özelliğinden ötürü zayıflamak amacıyla da günümüzde kullanılmaya başlanmıştır. Soğuk algınlığı gibi hastalıklarda da kullanılan zencefil biraz acı tadı olmasıyla bilinmektedir. Bu sebepten ötürü içerisine biraz bal katılarak tadının yumuşatılması mümkündür.

Nasıl Tüketilmelidir?

Tıbbı çaylardan zarar yerine fayda görmek istiyorsak kesinlikle aşırıya kaçmamalıyız. Ya da kaynatılmaması gereken bitkileri asla kaynatmamalıyız. Zencefil kullanımında da oldukça dikkat etmemiz gerekir. Kuru formunu kullanıyorsak şayet yemeklere de katılması mümkündür. Yaş zencefil kullanılacaksa kaynar suya 1 veya 2 dilim konularak 10 dakika kaynatılması mümkündür. İçine bal katılması tadının acılığını alacaktır. Bununla beraber ithal olan zencefilin kabuklarını diktiğiniz zaman kök vererek taze zencefiller büyütmeniz mümkündür. Bu şeklide maddi anlamda da rahatlarsınız.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir