Zayıflatan Acı Çehre Otu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Zayıflatan Acı Çehre Otu Nedir?

Acı Çehre Otu Nedir? Faydaları Nelerdir

Acı Çehre Otu Nedir? Faydaları Nelerdir

Yaz aylarının gelmesi ile oluşan en hızlı zayıflatan insanlarımız çeşitli araştırmalarla gitmektedir. diyet yapmak ve sonra spora çeşitli ilaçlar kullanmaktan farklı yöntemler uygulamaya kadar bir çok tarzda zayıflama ve kilo ve kilo verme yöntemleri, düzenli beslenme ve spor yapma olsa’da daha hızlı ve kesin çözüm olsa’da acı çehre otu (tohumu) içmekte yeni yeni öne çıkan bir yöntem olarak kendini göstermektedir. Acı Çehre otu, ılık bir suyun içine sallama çay ile bırakılmak suretiyle yada farklı yöntemlerde içecek haline getirilerek tüketilmelidir. Peki nedir bu acı çehre otu sağlıklı mıdır? Gerçekten Kilo Aldırmaya zarlarımı? Kısa ve öz olarak hızlı kilo vermeyi sağlayan bir bitki tohumu karışımıdır. acı cehre bazı kaynaklara göre,düzenli kullanımın ardından 1 ayda 8-10 kilo verebilirsiniz.alternatif alanında çok tavsiye edilen sadece kilo vermek için değil aynı zamanda kabızlığa’da iyi gelir.

içinde 75 farklı yemek tohumu vardır. Acı çehre otu vücuda etki ederek bağırsak çalışmasını hızlandırır. ve düzenler, hücreyi temizler ve bağırsakları’da temizlemeye yardımcı olmaktadır. idrar sökülmesine yardımcı olmaktadır. gaz oluşumunu azaltır. dolaylı olarak şişkinliğe azaltır.Tüm bunlar olurken otun içilme miktarına bağlı olarak ishal belirtileri’de görülebilmektedir. kullanan kişilerde belirlenen en temel ortak özellik sıklıkla tuvalete gitme belirtisidir. Acı çehre otu vücuda girdikten sonra 1-2 saat sonrası itibariyle bağırsaklarından vücuda gelen  gurultular ardından sürekli olarak tuvalet ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. bağırsakların çalışmasını ve hızlandırmasına yardımcı olmaktadır.Bu durumda bir takım belirsizlikler olur.

Acı çehre otuyla ilgili bir takım şüpheye sokmaktadır. Vücuttan sıvı alarak atılan kiloların, kilo vermenin kalıcı olmadığı su eksikliği nedeniyle vücut fonksiyonların zarar görülebileceği ve yine su eksikliği sebebiyle vitamin eğilimiyle sıkıntı yaşayabileceği gibi bazı sorunların uzmanlar tarafından tartışılmaktadır. Yemeklerden önce ılık su ile birlikte alınarak vücuda tokluk hissi erip yemek sonrasından daha fazla gıda tüketimi’de önlenmiş olmaktadır. bazı kaynaklara göre alınan besinlerin vitamin ve mineral emimin’de sıkıntı olmazken yağ emimi engellendiği için kilo almayı önlemekte olduğunu belirtil.

Acı çehre tüketimi sonrası daha çok sıvı şekilde giderilen tuvalet ihtiyacı nedeni ile bu otun kullanıldığı zaman diliminde bol su tüketilmesi önerilmektedir. Vücuttan bol miktarda su ve yağ atılması görülmesi sonucu oluşan sıvı kaybı vücudu halsiz düşürebilmektedir. bol su tüketimi bu noktada çok önemlidir. Ensülin kullanılan diyabet hasları ile birlikte böbrek ve karaciğer yetmezliği görülen hastalarında boyutu bu otu kullanılması sakıncalıdır. daha önerilmemektedir. aynı şekilde kortizon tedavisi uygulanan fazla kilolu olan anti depresan ilaçlar kullanan vb tüm özel durum gözlenen hastalarda Acı çehrenin kullanılması önerilmemektedir. Ve doktora danışılması tavsiyesi verilmektedir.

Sağlıklı bir insan bile bu karışımı sürekli olarak kullanmadan önce mutlaka doktoruna danışmalıdır. Acı çehre tamamıyla bitki kaynaklı olduğu için kimyasal madde bulunmama özelliği ile organik olması anlamda güven vermektedir. Ancak yinede hemen her sektörde olduğu gibi bu sektörde yer alan her firmaya’da güvenmemek gerekmektedir. Kutu içinde satılan acı çehre otunun güvenilir kurumlardan tedarik edilmesi özen gösterilmesidir. Litaretür anlamında incelendiğinde acı çehre ak diken isimli ismini alarak kendine yer bulmaktadır. Latince ismi olan Rihhammus Catharctus’ta Gecen Catharctus terim anlamında müshil benzeri ilaçlar için kullanılmaktadır.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir