Ahmet Necdet Sezer Kimdir?

Ahmet Necdet Sezer Kimdir?

Ahmet Necdet Sezer Kimdir

Ahmet Necdet Sezer Kimdir

Karapınar’ın çetli Etrafında büyüyen duran sezer 1946 doğumludur. Yavuz selim ilk okulu ve karapınar’ın orta okulunu başarı ile tamamlayan ahmet sezer konya lisesinden 1965 yılında menzun oldu. 1996 yılında marmara fakültesini eczacılık bölümünü başarı ile tamamlamıştır. Kara pınar ile tarihinin ilk eczanesini hizmete açtı. Eczacı sezer eğitim hayatı sonrası askerlik görevini 1971 yılında Ankara’da subay olarak tamamladı. 13 eylül 1971’de karapınarlı savcı hasan cavit ovalının kızı fatma ile evlenen eczacı ahmet sezerin evlendikten sonra turan argun Hasan cavit isminde erkek evladı dünyaya geldi. Sezerin iyi oğullarından iyi dil bilen büyük oğlu avukat turan argun halen uluslar arası tercümanlık ve müşavirlik görevlerini yapmaktadır. Küçük oğlu hasan cavit ise istambul teknik üviversitesinde akademik kariyer yapmakta ve öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Bir torun sahibi eczacı ahmet necdet sezer son derece’de Almanca ve İngilizce bilmektedir. 1973 ve 2001 li tarihler arası yeniliklere imza atan sezer yenilikçi ve girişimci proje odaklı ve iş girişimciliğini daha iyi yapmaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Mütesebbis cesareti ile yüksek bir şahsiyet olarak tanımlandı. Kayapınar ticari hayatında hatırı sayılı biri olan ilçe ticaretinin karapınar sezerler ticaret ve petrolün Kademelerin aktif olarak rol alan pek çok ulusal ticaretlerin bayiliklerini alarak konya ekonominin hayatına ticaret etmiştir.

Mütevazı alçak bir kişiliği sahip olan sezer yardım severliği ile tanınmaktadır. Aynı zamanda’da kişiliği üzerine’de tanımlanmaktadır. Aynı zamanda bir liseye duran sezer ticaret lisesi babasının adını vermiştir. 1971 Yılında Cumhuriyet Halk Partisinin üyesi olarak girmiştir. 1973’te partisinden konya il genelinde meclisine seçilmiş başarısını göstererek o dönem konyanın il genel meclisi oldu. 1974 yılında karapınar ziraat odası başkanlığında aday olarak dönemin marka ismi oldukça başarılı bir yönetici olarak bilinen mehmet arseven oğlunun odası başkanı oldu. 1991 yılında 1980 yaptığı kapattığı partilerin refarandum süresi cumhuriyet halk partisinin konya il teşkilatında yöneticilik başkanı olarak başvurdu. 2001 Yılına kadar konya’ki bir çok sivil toplum kurulularına yöneticilik ve yönetim kurulu üyesi olarak başvurdu. Ve sonra yönetim başkanı oldu.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir