Ferhat Encü Kimdir?

Ferhat Encü Kimdir?

Ferhat Encü Kimdir?

Ferhat Encü Kimdir?

HDP’nin 25.dönem Şırnak millet vekili adayı olup ve millet vekili olarak seçilmiştir. Şırnak’ın uludere ilçesinin gül yazı köyünde 1985 senesinde Dünya’ya gözlerini açmıştır. İlk okul, orta okul ve lise öğrenimini kendi köyünde (gül yazı) tamamlamıştır. Başarılı bir isim olan Ferhat Encü daha sonra çukur ova üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Maden bölümünü kazanıp çukur ova’da okumaya başlamıştır. Çukurova’da okulunu okurken devlet terafından uluderede yapılan bomlamada 34 akrabasını kaybetmiştir.

Haberi duyduğu gibi öğrenimine ara verip köyüne dönmüştür. Bilgili kişiliği nedeniyle halkının sözcüsü haline gelip her zaman ön saflarda yer almıştır. Şimdilerde ise halkı tarafından millet vekili seçilip meclise gönderildi.  Ama ne yazık ki son günlerde TSK tarafından Cudi dağına yapılan bombalı saldırılara engel olmak için ön saflarda olup sürekli askerlerle münakaşa içinde olup askerler tarafından itilip hırpalanmıştır. Bu nedenle gündeme düşen ancak dokunulmazlığı olduğu halde kendisi itilip darp edildiği halde devlet tarafından askerlere ve komutanlara her hangi bir dava açılmamıştır.

Ferhat Encü Kimdir?

Ferhat Encü Kimdir?

Uludere’de Ne Olmuştu:  28 aralık 2011′ de yapılan Türk Hava Kuvvetlerinin f-16 savaş uçaklarıyla yaptığı  bombalama sonucunda 34 halk özellikle hepsinin çocuk olması bu bomlamada hayatını kaybetmişti.  Bu bombalamadan sadece bir kişi yaralı olarak kurtulmuştu. Yapılan bombalamada ıraktan Türkiye’ye sigara ve mazot kaçakçılığı aile geçimi için yapan bir halktı ama ne yazık ki o bombalamada bir çok kişinin 34 insanın ölmesine neden olmuştu.

İşte Askerlerin Millet Vekili Encü’ye saldırı anları:

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir