Meral Akşener Kimdir? Hakkında Bilgi

Meral Akşener Kimdir? Hakkında Bilgi

Meral Akşener Kimdir Hakkında Bilgi

Meral Akşener Kimdir Hakkında Bilgi

Meral Akşener Kimdir:
Siyasi Hayatı
Doğum Tarihi: 18 Temmuz 1956 İzmit

İzmit’te doğan Meral Akşener 1956 yılında Dünyaya gözlerini açmıştır. Babasının ismi Tahir Annesinin ismi ise sıdıkadır. Meral Akşener İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünü okuyup bitirmiştir. Tarih bölümünü bitiren meral doktorası için Marmara Üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsünde okuyup doktorasını almıştır. Akşener pek çok okul ve üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Bunlardan bazıları Kocaeli Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesidir. Şehit aileleri zübeyde hanım vakfının kurucularındandır.

Çok başarılı olan Meral daha sonra kadın kolları başkanlığında görev aldı. Siyaset hayatına Dyp’de başlayan ancak kısa bir süre içerisinde mhp’ye geçiş yapmıştır. Mhp’nin gözde vekillerinde olan Akşener uzun zamandan beri mhp milletvekili olarak görev yapmıştır ve dahada yapıyor. Doğru yol ve refah partisi koalisyon esnasında içişleri bakanı olarak görev almıştır. Çin ve Türkiye Parlementolarının dostluk grubu üyesidir.

Güldal Mumcu ile birlikte 2007 yılında TBMM başkan vekili olarak seçilmiş ve 2011 yılında yine aynı kişiler başkan vekili görevine geri getirilmiştir. Meral Akşener çok sivri dilli olup hemen cevap verme gibi başarıları nedeniyle ülkücülerin en sevdiği isim arasına gelmiştir. Meral akşener Tüm Mhp partisi tarafından sevilip ve saygı gören kişiler arasınndadır.

Özel Hayatı: 1980 yılında evlenen Meral Akşener’in evliliğinde 1 tane erkek oğlu vardır. Meral Akşener çok iyi bir yüzücüdür. Ama denize girmeye bile korkar olmuş sırf medyadan kaçmak için. Bi o kadar da hayatından şikayetçi olan Akşener siyaset öncesi 43 ülke gezmiştir.

Meral Akşener Kimdir Hakkında Bilgi

Meral Akşener Kimdir Hakkında Bilgi

 Meral Akşenerin 2011 yılnda yaptığı röportaj: Yakın çevremin görüşlerini söyleyeyim, ben çok kuralcı bir kişiliğim vardır. Özel hayatımda olduğu gibi işimdede kurallara özen gösteririm. Çocuğumun en büyük şikayeti benden yana kuralcı olmam. Ben programlarımı bir hafta önceden yapar ve bir hafta boyunca ne yapacağımı bilirim. Tabi buda oğlum açısından çok sıkıcı bir durum haline geliyor. Bu nedenle hayatına müdahil olduğumu söylüyor.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir