Mustafa Ceceli Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

Mustafa Ceceli Kimdir?

Mustafa Ceceli Kimdir.

Mustafa Ceceli Kimdir.

Mustafa Ceceli 2 kasım 1980 yılında Ankara’da Dünyaya gelir. Ceceli’nin müziğe olan ilgisi ailesi tarafından çok küçük yaşlarında fark edilir. 6 yaşında piyano ile tanışan ceceliye almış olduğu 2 yıllık piyano eğitimi sonrası öğretmeni konservetuar eğitimi almasını önerir. Ceceli lise yıllarında amatör olarak düzenlemer yapmaya başlar. Üniversite veteriner hekimliği bölümünü Kazanan ceceli aynı dönemde arkadaşlarının kurmuş olduğu bir grupta keyboard çalmaya başlar. Bir taraftan da albüm yapmak isteyen sanatçılara demo kayıtlar hazırlar.

Fakültenin 3. yılında tekrar üniversite sınavına girerek yedi tepe üniversitesi işletme bölümünü kazanır ve Ankara’daki Müzik hayatını noktalayarak İstanbul’a gelir. Cecelinin İstanbul’a gelişiyle birlikte müzik hayatı tamamen değişecekir. İstanbula Gelişinin ardından cenk eren’in vokalistliğini yapan merih ermekastar’ın şarkılarına düzenlemeler yaparak profesyonel arajörlük hayatına adım atar. Piyasaya çıkan bu albümle birlikte ozan doğolu ile tanışır ve ilerde elde edeceği başarıların ilk adımını atar.

Ceceli, o dönemde hazırlanmakta olan Kenan Doğulu’nun Demedi deme albümündeki Aklım karıştı Şarkısının düzenlemesini yapar. Bu şarkıda yaptığı başarılı düzenleme sonrasında Sezen Aksu’ya kadar uzanan müzik yolculuğu başlamış olur. Sezen Aksu’ya hem albümlerinde hem de sahnede eşlik etmeye başlayan Cecelinin imza attığı aranjeler büyük ilgi görür. Mustafa Ceceli listelerde üst sıralarda yer alan ikili delilik, hükümsüz ve gidemem şarkılarını düzenler. Aynı tarihlerde düzenlemiş olduğu çakkıdı şarkıs pop müziğine yeni bir soluk getirir ve yoğun ilgi görür. Ardından  Emre altuğ, Levent Yüksel, Hande Yener, Serdar Ortaç, bengü, ve murat boza yaptığı aranjelerle hızlı yükselişini devam ettirir.

Cecelinin aranjeleri kısa sürede müzik dünyasının vazgeçilmezlerinden olur. Kendisine gelen teklif özerine ENBE orkestarası albümünde konuk sanatçı olarak, Sezen Aksu’ya ait olan Unutamam adlı şarkıyı seslendirir. 35. Altın Kelebek En iyi çıkş yapan solist ödülünü alır. Böylece şarkıdaki etkileyici yorumuyla solistlik kariyeri de başlamış olur. Daha sonrada uzay heparı Sonsuza albümünde Karanfil isimli şarkıyı düzenler ve yorumlar.

Mustafa Ceceli Kimdir.

Mustafa Ceceli Kimdir.

Mustafa Ceceli, yaklaşık iki yıl süren çalışma sonrası 20 kasım 2009 tarihinde ilk solo albümü ile müzik marketlerde yerini alır. Bu albümünde kısa bir süre sonra 14 şubat sevgililer günü için hazırlanan Hastalıkta Sağlıkta piyano verisyonunu piyasaya çıkarır. Başarılı Aranjörlüğü, müzisyenliği yanında kısa sürede en beğenilen ve en çok dinlenilen yorumculardan biri haline gelir. Mustafa ceceli bu başarısıyla birlikte 16. Kral müzik ödülleri gecesinde En iyi erkek sanatçı ödülünü ve en iyi albüm ödüllerine layık görülür.  Ve son olarak Mustafa ceceli 2008 yılında sinem ceceli ile evlenir. Bu evliliğinde 2011 yılında Arın diye erkek bir çocukları olur.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir