Öykü Serter Kimdir?

Öykü Serter Kimdir?

Öykü Serter Kimdir

Öykü Serter Kimdir

Öykü Serter, 26 Şubat tarihinde 1975 senesinde Ankara’nın Çankaya semtinde doğmuş birisidir. Ankara Ted Koleji’nden mezun olan Öykü aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunudur. Bunların yanı sıra Latin Dili ve Edebiyatı okumuştur.

Galatasaray Üniversitesi’nde Radyo-TV yüksek lisansı yapan Serter şuanda Özel Bahçeşehir Üniversitesi’nde sinema-medya doktorasına devam etmektedir.

Öykü Serter, kurbağa branşında milli takım seviyesinde yarışan bir yüzücü olmakla beraber yüzme dallarında 250’si altın madalya olmak üzere toplam 800 madalyayı hak etmiştir. Boyu 1.67, kilosu ise 47’dir. Bu ebatlara rağmen sporcu olduğu için bir bayana göre oldukça kaslı sayılacak şekilde adalelere sahip, atletik bir vücuda sahiptir.

Capital Radio’da DJ’lik yapması onu medya sektörüyle tanıştırdı. Ardından birçok kişi tarafından bilinen Number One Fm ile çalıştı. Sonrasında ise Cine 5’te yayımlanan “5’de 5” adlı müzik programı ile dikkatleri üzerine çekti. Bu müzik programından sonra belirli bir süre belgesel programı sonrasında ise konuklu müzik programı sunmuştur.

Kendisinin en büyük özelliklerinden birisi ise bütün konuşma metinlerini kendisi hazırlıyor olmasıdır. BBG diye bilinen Biri Bizi Gözetliyor adlı programın tüm bölümlerini kendisi sunmuştur. Dikkat çeken Osmanlıca merakının yanı sıra kendisinin ortaya çıkardığı “Sevgili İzlekler” kelime grubu da çok fazla dikkat çekmesine sebebiyet vermiştir.

BBG programından sonra Anadolu Rüzgarı ve Akademi Türkiye adlı yarışma tarzlı programlarında vazgeçilmezi kendisidir.

Bunların yanı sıra Öykü oyunculuk tutkusu ile iki dizi filmde rol almıştır.

Kısa süreli ilişkiler kurmayan Öykü 1999-2005 seneleri arasında Kargo Grubu’nun solisti olan Koray Candemir’le ilişki yaşadı. Bundan sonra ise Senkron TV’nin sahibi Levent Altınay’la ilişki yaşamıştır.

2006 senesinde Öykü ile Ragga Oktay’ın ortak olarak hazırlamış oldukları (Bilimsel Uygulama Merkezi) isimli yarışma izleyen kişilerden büyük bir ilgi görmüştür.

Kendisi 14 Temmuz 2007 tarihinde spor yapmak için evinden çıktığı sıra yan komşusunun Pitbull cinsi bir köpeğinin saldırısına maruz kalmıştır. Bunun sonucunda iki ayak bileği ve sol uyluk kemiğinden yaralanmıştır.

2010 senesinde TRT1’de Bank Asya 1. Lig Günlüğü ve MasterChef isimli programın ve 2011 senesinde Star’da yayınlanmış olan Star Akademi isimli beğenilen programın sunucusu oldu.

2014 senesinde Eylül ayında başlamış olan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu Uğurkan Erez ile ortak yaptığı “Bu Tarz Benim” isimli programında İvana Sert, Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yapıyor.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir