Petek Dinçöz Kimdir? Hayatı ve Şarkıları

Petek Dinçöz Kimdir? Hayatı ve Şarkıları

Petek Dinçöz Kimdir? Hayatı ve Şarkıları

Petek Dinçöz Kimdir? Hayatı ve Şarkıları

Petek Dinçöz gerçek ismi ile didem ezgü 29 mayıs 1980 tarihinde İzmir’de doğmuştur. 14 yaşına kadar izmir’de yaşar. Dinçöz 1997’de Kıbrıs’ta düzenlenen güzellik yarışmasında dereceye girer. Güzel şarkıcı daha sonra aldığı dizi teklifleriyle ”Sırılsıklam” adlı diziyle oyunculuğa başlar. Daha sonrasındaysa ”zehirli çiçek” ”bir yıldız doğuyor” ve ”nehir” adlı dizilerde oynar. Petek Dinçöz dizi oyunculuğuyla birlikte sahne hayatına da başlar.

Sahneye ilk kez Günay’da çıkar. Aedından Maksim’de assolist olarak çıkmaya başlar. Petek Dinçöz 2001 senesinde ise ” Bende kaldı” adlı ilk stüdyo albümünü piyasaya sürer. İlk stüdyo albümü ile müzikseverlerden beğeni toplamayı başaran petek Dinçöz, ertesi sene ”Aşkın tam sırası” adlı 2. albümünü yayınlar. Albümün içinde bulunan ”Okşa” ve ‘‘Foolish casanova” adlı parçalar ile müzik listelerinde başarılı olan sanatçı, albümün getirdiği başarı ile Kral Tv video ve müzik ödüllerince en iyi fantezi kadın Şarkıcı ödülüne layık görülür. Albüm çalışmalarına aralık vermeden devam eden ve 2003 senesinde ”sen değmezsin” adlı 3. stüdyo albümünü hayranlarının beğenisine sunan petek dinçöz albüm sonrasında haftada en az beş konser vermeye başlar ve zamanın en çok konser veren ismi olur.

Petek Dinçöz Kimdir? Hayatı ve Şarkıları

Petek Dinçöz Kimdir? Hayatı ve Şarkıları

Petek Dinçoz bu yoğun çalışmalarının yanında televizyon Dünyasına da adım atar ve başarısını bu platformda da kanıtlar. Nişanlısı olan Can Tanrıyar 8 yıldır birlikte olduğu petek dinçöz’e 11 2008 tarihinde canlı yayında Beyaz Şov’da evlenme teklifi eder. 2008 senesinin hemen başında Can Tanrıyar ile düünya evine giren müzisyen evliliği medya dünyasında büyük yankı uyandırdı. Kutsi ile ”kör düğüm” adlı ortak bir albüme imza atan petek dinçöz, bu güne kadar şaka gibi, doktor tavsiyesi, remixlerle nonstop İstanbul geceleri, yolun açık olsun, Frekans, ne yapayım şimdi ben, gibi çalışmaları ile dinleyicilerin karşısına çıkmıştır.

Petek Dinçöz aralık sonuna doğru yayınladığı Ferhat Göçer ile düeti olan ”seni sensiz seveceğim” şarkısı ile yıl sonuna damgasını vurur. yeni albümünün habercisi bu şarkı Dinçöz’ün albümü için büyük merak yaratır. 11 ocak 2011’de yayınlanan ”yalanı boşver” albümünün yeni klibi de albümle aynı adı taşıyan şarkıya çekilir. Sinan Akçıl imzası taşıyan şarkı dinleyicilerden büyük beğeni toplar. Petek Dinçöz albümünü 11 sayısının uğuruna inandığı için bu tarihte çıkarır.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir