iPhone’a Müzik Atma

iPhone’a Müzik Atma

 

iphone-a-muzik-atma

Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlara müzik yüklemek daha basit gibidir. Ancak Apple’ın çözümleri sınırsızdır. İOS işletim sistemine sahip iPhone cep telefonlarına müzik atmak da bir o kadar anlaşılırdır. Apple’ın iPod, iPad ve iPhone tablet, mp3 çalar ve cep telefon gibi cihazlarının tüm işlemleri iTunes üzerinden yürütülüyor. Bilgisayarınıza iTunes’u indirin. iTunes’u açın ve iPhone telefonunuz ile bilgisayar arasında bağlantı kuracak ara kabloyu (şarj kablosu) her iki cihaza da takın. iTunes platformunda cihazlar taranacak ve ardından telefonunuz görünecektir. Cihazınızı ekranda gördüğünüz an işleme devam edebilirsiniz.

Burada iPhone düğmesine basacaksınız. Ardından da seçenekler penceresinden ‘Müzikleri ve videoları elle yönet’ kategorisini işaretleyeceksiniz. Burada dilediğiniz diğer seçenekleri de işaretleye bilirsiniz. Daha sonra Uygula butonuna basın. Telefonunuza atmak istediğiniz müzikleri seçip iTunes’un üzerine sürükleyip bırakın. Son hamlemiz Eş zamanla butonuna tıklamak olacak. Daha sonra attığınız şarkılar iPhone’a yüklenmeye başlayacak. iTunes ekranından Aygıtlarım ve altından Müzikler sekmesinden telefona attığınız şarkıları görebilirsiniz. Bu panelden tekrar şarkıları silebilir ya da yenilerini ekleyebilirsiniz. Daha önce de bu işlemle telefona müzik attıysanız, eş zamanla seçimi ile eski müzikleriniz silinecek yerine yeni attıklarınız gelecektir. Buna dikkat edin.Ayrıca mp3 uzantılı şarkılar yüklenebilir. Diğer formatları düzenlemeniz ya da değiştirmeniz gerekir. iTunes ile videoları da aynı yöntem ile iPhone’a yükleyebilirsiniz. iTunes’un son sürümü yüklü olmalıdır.

Apple Music’e üyeyseniz iCloud müzik arşivi açılacak ve elle müzik ve video atma seçeneği iptal olacaktır. Elinizde olması gerekenler iTunes’un son sürümü, bir bilgisayar, iPhone telefon, USB ara kablosu ve şarkılar. iTunes açıldığında sol üst köşedeki arşiv kısmından müziklere tıklayın. Müzikler kısmına dilediğiniz müzikleri sürükleyin. Aygıtınızı seçip müzik sekmesine tıklayın ve eşzamanla ardından uygulaya basın. İşte hepsi bu kadar. Çok kısa bir süre içinde şarkılar telefona atılacaktır. İşlemin ilerleyişini ekrandan takip edebilirsiniz. iPhone cep telefonları geniş hafızaları ile çok kullanışlıdır. Her an her yerde dilediğiniz şarkıyı dinleyebilirsiniz. iPhone’a nasıl müzik atılır öğrendik. Şimdi sırada sevdiğimiz parçaları dinlemek var.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir