Sınav Stresi Nasıl Yenilir?

Sınav Stresi Nasıl Yenilir?

Sınav Stresi Nasıl Yenilir?

Sınav Stresi Nasıl Yenilir?

Sınav stresini nasıl yenebilirsiniz? bunun ile ilgili tabiki değik teknikler vardır. ama bizim sizlere önerimiz similasyon yapmaktır. ygs olur teog olur fark etmez. bu söylediğimiz hepsi için geçerlidir. geceden sanki sınava gireceğinizi hayal edin. Onun gerçek bir sınav olduğunu ve kendinize iyi bir şekilde toparlayın ve sanki normalmiş gibi davranın hiç strese girmenize gerek yoktur. Özellikle sınava girdiğinizde midenizi bulanması ani titremeler normaldir kendinizi rahat bir şekilde sınava girin ve normal bir denemeymiş gibi sınavınızı yapın öncelikle sınava girmeden önce ihtiyaclarınızı karşılayın eğer karşılamazsanız sınavda sıkıntı yaşarsınız sınavdada izin vermezler işinizi halletmenizi bırakmazlar.

Önemli Sınavlardan Önce Yapılması Gerekenler

Önemli Sınavlardan Önce Yapılması Gerekenler

Önemli Sınavlardan Önce Yapılması Gerekenler

Teog, Lys, Ygs Bunlar hayatınızda gireceğiniz kıritik sınavlardır.1 gün önce 2 gün önce acaba ne yapmalısınız? son gün çalışmalımısınız yoksa çalışmamalısınız aslında bu sizinle alakalı bir şey eğer sınavdan önce aklınıza takılmışsa tabiki takıldığınız konuya bakmalısınız. hatta sınav solunundan açın bir kitap okuyun benim tek önerim sizlere yep yeni konuya çalışmanızı tercih ederim gıdalar takviyeler şimdi sizlere bunu yiyin bunu için demiyeceğiz. bünyenizde ne tepki vereceğinize bağlıdır. sınava gireceğinizde negatif bir durum yaşamanızı istemeyiz. Kalabalık yerlerde uzak durunuz. Çünkü algı çok önemlidir. rahatınızı asla bozmamalısınız. bunun dışında sohbetleriniz. arkadaşlarınızla olan muhabbetleriniz ailenizle olan muhabbetleriniz bu konularda gündelik hafif konuşmanızı öneriyoruz. ciddi ve önemli konulara geçmeyiniz çünkü böyle konular sınav kaygısına neden olabiliyor. uyku konusunda’da lütfen kendinize gelmeyin bu saate uyumam lazım gibi konulara girmeyiniz böyle konular strese girmenize neden olabilir. unutmayın bir gece uykusuzluk kesinlikle başarınıza sebep olabilir.

Çalışıyorum Ama Olmuyor!

Çalışıyorum Ama Olmuyor!

Çalışıyorum Ama Olmuyor!

Çalışıyorum ama olmuyor! eğitim tarihinin en duyulmuş eski vakasıdır bu. Şimdi en iyi 50 aldınız ve yanınızdaki arkadaşınızda çalışmadığını söylüyor 90 almış ve çalışmadığını söylüyor. Bunun nedeni şunlardır.

  1. Arkadaşınız Yalan Söylüyor çünkü bir düşünün bakalım bir insan çalışmadan nasıl 90 alabiliyor düşünün bakalım.
  2. Eğitim ve alınan notlar bir eğitim işidir. yani süreklilik esastır. çalıştınız 50 aldınız yine çalıştınız yine 50 aldınız bunun sorunu tekrar etmediğiniz’dir.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir