USB Bellek Yazma Korumasını Kaldırma

USB Bellek Yazma Korumasını KaldırmaUSB Bellek

İnternet kafelerinde oturduğumuz USB belleğe indirdikten sonra. O indirdiğimiz dosyaları USB belleğimize attığımızda ”USB belleğiniz yazmaya karşı korumalıdır”. Bu şekil gibi hatalar görülmektedir. İnternet Kafenin sahibi bilerek’de engellemiş olabilir. Ve sizlerde hayal kırıklığına uğramaktasınız. Biler’de sizler için araştırarak Bu sorunu ve bilgisayarı tamamen sizlerin kontrolünüze getirmek için uğraştık.  yolunu çözdük. Ve bu sorun gayet basittir. Ufak bir ekleme yaptığınız zaman kendiliğinden çözülebilmektedir.

Şimdi Sizlere Bunu Nasıl Kaldıracağınız Aşağıda Anlatacağım:

İlk Olarak Başlat Menüsüne Tıklıyoruz. Çalıştır Tuşuna basarak “Regedit” yazıp bilgisayarın kayıt sayfasına gidiyoruz. Dosyalarınızı genişleterek: HYKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control Dosyayı arayın ve Bulduğunuzda ”Control” Dosyası üzerine sağ tıklayıp gelecek menüden ”Anahtar” Oluşturacağız. Ve oluşturacağınız dosyanızın ismide “StorageDevicePolicies” Olarak değiştirmekteyiz. Parantez içindekilerine dikkat edin. Baş harfleri büyük diğer harfleri’de küçük olmalıdır.

Ve oluşturduğunuz  dosyaya sol tıklayarak sağ taraftaki yani sizin donanımınızın doğruca  “Yeni” seçeneğinden bir “DWORD Değeri” oluşturacağız. Ve bu yapacağınızın değerin ismi “WriteProtection” Olmalıdır. Değer verisini’de “0” yaparak kaydedip işleme geçiyoruz. Tam olarak şuan oturduğunuz kafede’ki bilgisayar sizlere hizmet vermektedir.

Not: Yukarıda sizlere tırnak içinde belirttiğimiz kelimeleri tırnağı’da içine alarak doğrudan almayacaksınız. Alırsanız hata verir. Tırnak içindekilerini sadece alacaksınız. Tırnak ile birlikte almayınız.

Önemli: Oluşturduğunuz “DWORD Değeri” değeri ”1” yaptığınızda USB bağlanma hatası verecektir.

USB Bellek Yazma Korumasını Kaldırma Anlatım 1

Yazma Korumasını Kaldırma Anlatım 1

USB Bellek Yazma Korumasını Kaldırma anlatım 2

 Yazma Korumasını Kaldırma anlatım 2

USB Bellek Yazma Korumasını Kaldırma Anlatım 3

Yazma Korumasını Kaldırma Anlatım 3

USB Bellek Yazma Korumasını Kaldırma 4 Anlatım

Yazma Korumasını Kaldırma 4 Anlatım

USB Bellek Yazma Korumasını Kaldırma 5 Anlatım

Yazma Korumasını Kaldırma 5 Anlatım

USB Bellek Yazma Korumasını Kaldırma 6 Anlatım

Yazma Korumasını Kaldırma 6 Anlatım

USB Bellek Yazma Korumasını Kaldırma 8 Anlatım

Yazma Korumasını Kaldırma 8 Anlatım

Sizlere zor geleceğini düşünerek sizler için resimli anlatım yapmaya karar verdik. resimli anlattığımız için bunu yapmanız saniyeler diyebiliriz. Bu nedenle kolay yapabilirsiniz. böylelikle’de kafanıza daha rahat girer. Artık internet kafeler’de oturduğunuzda eğer engeller var hemen bu şekli uygulayarak bilgisayarı kendinize hizmet ettirtmeye başlatın. İyi Günler.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir