Ygs 2017

YGS 2017

Ösym Başkanlığı’nın son dönemlerde açıklamış olduğu ÖSYM 2017 Sınav Takvimi içeriğinde görüldüğü gibi Yükseköğretime Geçiş Sınavı YGS 2017 yapılış ve uygulama tarihi 12 Mart 2017 olarak belirtilmektedir. Bu sınav uygulamasında yapılan düzenlemeler çerçevesinde sınav şekilleri itibari ile soru kalıplarında açık uçlu soru sitilinin getirmesi için çalışmalara yapıldığı bildirilmektedir. YGS 2017 Sınavı için Başvuru tarihleri hakkında yapılan açıklamalarda ÖSYM 4-18 Ocak 2017 tarih aralığında alınacağını duyurdu. ÖSYM Sınav takvimi ve Başvuru ile ilgili tarihleri ile alakalı gözlemler, bir önceki yılda yapılan uygulamaya göre bu uygulama tarihleri arasında 1 haftalık gibi bir zaman farkının olduğu açıkça anlaşılıyor. Yani buradan çıkarılacak sonuç ortalama olarak YGS 2017 Sınav Başvuruları ile ilgili tarihlerinin de geçen yıl ile benzer aralıklarda uygulanması öngörülmektedir.

ÖSYM yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre YGS 2017 Sınavı Başvuruları ile ilgili en güncel olan bilgi duyuruları yine takip edeceğiniz yeni bilgiler içeriğinde bulunmaktadır Üniversiteye giriş içinuygulanan sınavların birinci basamağı olan YGS 2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) uygulaması ile üniversiteye giriş işlemlerinde ikinci basamağı oluşturmakta olan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) başvuru tarihleri ve LYS 2017 sınav tarihleri yapılan açıklamalar doğrultusunda bu yıl sınavlara girecekler için kılavuz olmaktadır. YGS 2017 12 Mart tarihinde yapılacağı bildirilirken. YGS 2017 başvurularının da yapılacağı tarih olarak bildirilen Ocak ayında ÖSYM’nin internet sitesinde açıklamalar ve başvurular ile ilgili tüm detaylar yayınlanacaktır.

2017 yılı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) tarafından yayınlanan ve tüm sınav detaylarını içeren başvuru Kılavuzu’na göre alınacaktır. 2017 yılı ÖSYS bilgilerini içeren başvuru kılavuzu dışarıda ayrıca satışı yapılmayacağı için bu konuda sınava girecek adaylar başvuru kılavuzunda açıkça belirtilen tarihlerde ÖSYM ye ait olan ve kolaylıkla ulaşım sağlanabilen ÖSYM web sitesi kullanılarak internet sitesi üzerinden erişebilecekler. YGS 2017 başvurusu nasıl yapılır? YGS 2017 Başvuru durumları yıllar içerisinde sürekli yenilikler çerçevesinde düzenlemeler yapılarak bu sınavlara daha önce girmiş olanlar eski bilgilerini unutarak bu sınavlardan birisine başvuru yapmış olanlar ve daha önce yüklemiş olduğu bilgilerinde herhangi bir değişiklik olmayanlar ile ilk defa YGS Başvurusunda bulunacak olan adaylara göre değişiklik göstermektedir.

Bu konuda başvuru yapacak olanlar için YGS 2017 Başvuru Aşamaları; * YGS 2017 işlemlerini başlatabilmek için YGS 2017 Sınav ücretlerini belirtilen bankalara ister gişeleri kullanarak isterseniz bankamatiklerden nakit para girişi yaparak yapabilirsiniz. Bunun yanında internet bankacılı üzerinden de belirtilen bankalara yatırabilirsiniz. * Yatırdığınız YGS 2017 ücretin dekontuyla veya bankamatik çıktısı veya internet bankacılığı kullandıysanız e-dekont ile birlikte birlik de ÖSYM Sınav Merkezi‘ne başvurunuzu yapmalısınız. Günümüzde uygulanan sistem doğrultusunda bu işleme gerek kalmadan doğrudan ÖSYM kayıtlı sayfanızdan duyuruları takip ederek sınav giriş belgenizi alabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir yazıcınız var ise buradan alacağınız çıktı yeterli olmaktadır. bunun yanında internet cafe aracılığı ile de çıktı alabilirsiniz önemli olan kendi şifrenizle ÖSYM kayıt sayfanıza girmelisiniz.

YGS 2017 Aday Durumuna Göre Başvuru Aşamaları Henüz okulundan mezun olmamış olan öğrenciler, okulunda son sınıf düzeyindeki adaylar YGS 2017 başvurularını öğrenim görmekte oldukları okullarının bağlı olduğu başvuru merkezine yapabilirler. YGS 2017 başvurusu yapacak ve okulundan Mezun olanlardan; 2014, 2015 ve 2016 ÖSYM tarafından yapılan sınavlardan herhangi birine herhangi birine başvuruda bulunmamış olanlar veya bu sınavlara daha önce başvurmuş olup mevcut olan öğrenim bilgilerinde değişiklik olmuş olanlar YGS 2017 başvurularını istedikleri başvuru merkezine yapabilmektedirler. 2014, 2015 ve 2016 ÖSYS’den tarafından yapılmış olan sınavlardan herhangi birine ÖSYM merkezleri aracılığı ile başvurmuş olup aynı zamanda öğrenim bilgilerinde herhangi bir değişiklik olmayanlar YGS 2017 başvuru işlemlerini herhangi bir ÖSYM başvuru merkezine veya ek olarak internet ortamından giriş yaparak bireysel olarak da başvuru işlemlerini yapabiliyorlar.

YGS 2017 Başvuru tarihleri olarak bildirilen zaman aralığında zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olanlar, sağlık problemleri açısından ağır hasta olanlar, işlemiş oldukları bir suçtan dolayı tutuklu durumdakiler ve herhangi bir nedenden dolayı yurtdışında bulunanlar YGS 2017 Sınav başvurularını posta aracılığıyla işlem yaparak başvuru formlarını göndererek YGS 2017 başvurusu yapabilmektedirler. YGS 2017 Başvuru Ücretleri Ne Kadar? YGS 2017 Başvuru Ücretleri ÖSYM tarafından kılavuzlarda veya haber niteliğinde yapılan duyurularda başvurular başlamadan önce belirtilmiş olan bankalara YGS 2017 Başvurusundan önce yapılması gerekmektedir. Sınav ücretleri her yıl yapılan sınavlarda farklılık göstermektedir.

2016 yılında YGS Başvuru Ücreti 55 TL uygulanmışken bunun yanında bazı bölümler için uygulanmakta olan Sınavsız Geçiş Ücreti i- 15 TL olarak belirlenerek duyuru yapılarak ödemesi yapılmıştı. YGS 2017 için yeni güncel olarak belirlenecek ücretler ÖSYM kılavuz bilgilerinde yer alacaktır. YGS 2017 Başvuru Ücreti Ne Kadar? YGS 2017 Yatırılacak Bankalar Hangileri Yatırılacak Bankalar: T.C Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bankası, Akbank, Kuveyt Türk Katılım TEB Deniz Bank PTT Şubeleri YGS 2017 başvurusunda para yatırılabilecek merkezler arasında yer alabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir