40 Yaş Üstü Makyaj Önerileri

40 Yaş Üstü Makyaj Önerileri

Daha genç yaşlarımızda hayatımıza giren ve hayatımıza bir renk katan makyaj, bizlerin hayatlarında çük büyük oranda bir yer kaplamakta. Ergenlik dönemlerimizde makyaj diye öldüğümüz o günler, hala daha gözümüzün önünden geçmekte. Nefes aldığım sürece makyaj yapacağım dediğimiz zamanlar. Şimdi bu makyajı en güzel şekilde uygulayacağımızı öğrenelim hadi.

Cilt Lekelerini İptal Et

Her şeyden önce yüz kısmınızdaki lekeler ve sivilceler size ciddi oranda bir rahatsızlık veriyorsa ve siz bu lekeleri en çabuk şekilde en fazla nasıl kapatabilirim diye düşünüyorsanız, iki görevli kapatıcılar kullanmalısınız. İki görevli kapatıcılar daha yoğundur ve işe yaramalarında üstlerine yoktur. Yüzünüzdeki küçük veya büyük çaplı lekeleri %100 e kadar kapatmaya yemin etmiştir adeta. Kusursuz ve lekesiz bir tenin ve cildin görünüşünü kendileri ayarlarlar.

Göz Makyajını Unutma

Bir sonraki adımda ise gözünüze soğuk olmayan tonlar kullanmalısınız. Attığınız bakışlar vurgulu ve doğal olması gerekiyor. Ten renginizin bir iki ton daha koyu kahverengi tonuna yakın güzel göz kalemlerinden almak sof bir göz makyajı yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Canlı Olanını mı İstiyorsun?

Ardındaki adımda ise o güzel gözlerinizin kapaklarına ve çevresine hafif hafif astar uygulamanız yararlı olacaktır. Bu yaptığınız uygulama gözlerinizin haznelerini daha canlı göstermesi gerekir. Artık gözlerinizin daha estetik ve hoş olduğuna güvenebilirsiniz.

Mat Renkleri de Denemelisin

Son adıma yaklaşıyoruz. Şimdiki adımda ise mat renklere güvenip mat olan bir makyaj sağlanmalıdır. Farlarınızı mat olan ama canlı renklerden seçebilmeniz harika olacaktır. Aynı zamanda artı olarak parlaklığa yol açan farlarda satılmakta. Onlardan tercih etmeniz sizi çok güzel sonuçlara götürecektir.

Kaşlarınızı Unuttunuz Sanırım

Şimdiki önerimde ise kaşlardan bahsedelim. Kaş farları ve kaş kalemlerini kaliteli olmaları şartıyla kullanmanız sizin kaşlarınıza daha sabit bir hal almasını sağlayacaktır. Kaş renginiz hangi renk ise ona uygun bir kalem almanız en mantıklı başlangıç olacaktır. Bu kalem ile eğer kaş şekli bozulmuş ise istediğiniz şekle getirebilir gerçekten çok hoş görüntüler elde edebilirsiniz.

Nemlendirme Önemli Tabii

Malum yaşlar ilerledikçe vücudumuzda aynı şekilde nem oranı düşmeye başlıyor. Buda nem eksikliğine sebep olur. Nem eksikliği ise kırışıklıklara sebep vererek cildin cansız gözükmesine sebep olmaktadır. Bundan dolayı asla nemlendirme kısmını unutmayın. Mümkünse düzenli nemlendirin.

Cildinizi Geceleri Unutmayın

O güzel cildiniz geceleri siz uyuyor iken tamir işine girmektedir. Eğer vücudunuza o sırada gereken mineral ve bileşen destekleri sağlanmışsa cildiniz tamirini en iyi şekilde gerçekleştirir.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir