Barbie Makyajı Nasıl Yapılır?

Barbie Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj türleri ve çeşitleri devamlı değişiklikler göstermekte olup hayatlarımıza katılmaktadırlar. Barbie makyajı ise onlardan biri oluyor. Neredeyse tüm kızların küçükken imrenerek baktığı bu kusursuz bebekler gibi görünmek isteyenlerde oluyor.

İşte tam bu sırada Barbie makyajı yardımımıza koşuyor. Fakat özel teknikleri ve taktikleri kullanmadığımız zaman maalesef annesinin makyaj çantasındakilerin ne olduğunu merak eden bir kız çocuğu görünümü alabilirsiniz.

Barbie makyajı doğal makyaj seven bayanlar için hiçte uygun olmamakla beraber doğru bir şekilde uygulanmadığında diğer bayanlar tarafından bile becerilememektedir. Oldukça abartılı ve yoğun duran bu makyaj türü her tarza hitap etmez. Çoğunlukla farklı olmayı tercih eden, süslü ve abartılı olmayı seven kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Barbie makyajımızı yapabilmek için ten rengimizden bir iki ton açık olan fondöten ve kapatıcıya ihtiyaç duyarız. İçinde farklı ve canlı renklerin bulunduğu büyük bir far paleti de harika bir kurtarıcı görevi alacaktır. Gereken bir diğer malzeme ise dikkat çekici ve canlı bir renge sahip ruj olacaktır.

Şimdi gelelim nasıl yapacağımıza;

-İlk olarak teninize makyaj yapmak için, boyun bölgeniz dâhil olmak üzere yüzünüzün tümüne cildinizden bir iki ton açık olan fondöteninizi uygulayın. Leke olan bölgeleri ve gözaltı halkalarında açık bir renge sahip olan renk kapatıcınız ile tamamıyla kapatın. Parlama olanağı olan bölgelerinize ise açık renk transparan olan pudrayı fırça ile uygulamanız ilk adımınızı tamamlayacaktır.

-Göz makyajınızı yapmak için, far paletinizden beğendiğiniz ve birbirine yakın olan iki rengi seçin ve göz kapaklarınıza uygulayın. Seçtiğiniz iki renkten açık olanı göz kapağınızın iç kısmına, daha kapalı bir tona sahip olan rengi ise dış kısma sürerek bakışlarınıza muhteşem bir çekiklik katabilirsiniz. Renkli ya da siyah bir eyeliner sürerek göz hattınızı ortaya çıkarmanız iyi olacaktır. Kaşlarınızın alt kısımlarınıza beyaz renkte bir far uygulayarak kaşınızın daha şekilli ve kalkık görünmesini sağlayacaksınız. Gerçek bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız, takma kirpikler yardımınıza koşacaklar.

-Pembe tonlara sahip olan bir allık ile elmacık kemiklerinizin daha belirgin olmasını sağlayabilirsiniz. Eğer pembe bana yakışmaz derseniz, yoğun bir şeftali tonunu tercih etmeniz daha faydalı olur.

-Son adım ise far renginize yakın fakat çarpıcı renge sahip bir ruj ile makyaja son verebilirsiniz.

-Gözlere yeşil ya da mavi bir lens takarsanız Barbie görüntüsünü tamamlarsınız. Tercihinize kalmış.

İşte bu kadar. Eğer ben elmacık kemiklerimi belirginleştirmek için kullanılan gölge tekniklerini biliyorum derseniz en güzel ve gerçekçi Barbie makyajı size çok yakında.

Barbie Makyaj Videolu Anlatım:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir