Beyaz Göz Kalemi Nasıl Kullanılır

Beyaz Göz Kalemi Nasıl Kullanılır

 

Biz kadınlar için makyajımızın her aşaması çok önemli. Kusursuz makyajı yapabilmek için saatlerce uğraşabilir, zamanın nasıl geçtiğini anlamaya biliriz. Kabul edelim bayanlar bazen bu nedenle geç kaldığımız çokça buluşma, toplantı, yemek vardır. Makyajımızı belirgin kılacak, gözlerimizin ışıl ışıl görünmesini sağlayacak ipuçlarını öğrenmeye hepimiz bayılıyoruz. İşte bu ipuçlarından biri de beyaz göz kalemi bayanlar.

Kusursuz bir göz makyajı yaptınız, eyelinerınızı hatasız çektiniz, farınızın gölgesi harika oldu; ama bir eksiklik var! Sanki gözleriniz o hayal ettiğiniz ışıltıya sahip olmadı, değil mi? Göz kapaklarınızın içine sürmeyi unuttuğunuz beyaz göz kalemi yüzünden olmasın! Beyaz göz kalemini hangi makyaj tarzında nasıl uygulamanız gerektiğine dair bütün tüyolar işte bu yazımızda. Beyaz göz kalemi gözlerinizin daha iri ve dikkat çekici olmasını sağlayan kusursuz bir tamamlayıcıdır. Beyaz göz kalemini sade bir makyaj ile de kullanabilirsiniz, bir gece makyajı ile de; ancak yanlış tekniklerle uygulanması kötü sonuçlar doğurabilir. Günlük, hafif makyaj yaparken genellikle eyeliner, rimel ve ruj kullanmayı tercih ediyoruz. Hanımlar buna bir de beyaz göz kalemini ekleyin. Eyeliner uygulamasının ardından gözünüzün iç kısmına beyaz göz kalemi uygulayın ve alt kirpiklerinize bulaşan beyaz kalemi rimel yardımıyla yok edin. Bu sayede günlük makyajınız hem sade hem de ışıl ışıl ve daha canlı görünecektir.

Gece makyajı uygulamalarında gözlerine dikkat çekmek isteyen hanımlara ise tavsiyemiz; Gözlerinizin iç kısmının yarısına yaptığınız makyajın rengine uygun göz kalemi uygulamanız, diğer yarısına ise beyaz göz kalemi uygulamanız. Bu sayede gözleriniz hem daha ışıl ışıl bakacak hem de derinliği kaybolmamış olacak. Ayrıca küçük bir tüyo daha; göz kapağınıza uyguladığınız farın alt sınırına beyaz göz kalemi ile çok ince bir çizgi çekmeniz gözlerinizin ön planda olmasını sağlayacaktır. Son bir ipucu da renkli gözlere sahip olan bayanlarımız için; Renkli gözlere sahip bayanlarımıza aynı yöntemleri uygulamaları için kırık beyaz göz kalemlerini tavsiye ediyoruz. Örneğin; pudra rengi, şarap rengi vb.

Beyaz Göz Kalemi Nasıl Kullanılır Resimleri

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir