Çarpıcı Göz Makyajı İçin Püf Noktaları

Çarpıcı Göz Makyajı İçin Püf Noktaları

Çarpıcı-Göz-Makyajı-İçin-Püf-Noktaları

Hiç şüphesiz ki yüz makyajında en çok dikkat çeken bölge gözlerdir. Göz makyajını yaparken yapılan ufak hatalar gözlerin olduğundan daha küçük ve şekilsiz görünmesine neden olur. Ancak bu yazımızda verdiğimiz 5 altın püf noktası ile olduğundan daha büyük ve çarpıcı gözlere sahip olabilirsiniz.

1-) Makyaja başlamadan önce makyaj için güzel bir zemin hazırlanması çok önemlidir. Göz torbaları veya göz altı morluk larının kapatılması için kendi ten renginizden 1 ton açık renkte fondöten ile zemini hazırlamalısınız. Fondöteni sürerken mutlaka sünger kullanmalısınız. Eğer cildiniz kuru ise ve pul pul oluyorsa süngeri biraz ıslatarak fondöteni cildinize uygularsanız bu pul pul görünümden kurtulabilirsiniz. Fondöteni uyguladıktan sonra eğer makyajınızın kalıcı olmasını istiyorsanız far bazı uygulamalısınız. Far bazı hem makyajınızın ön plana çıkmasını hem de makyajınızın kalıcı olmasını sağlayacaktır.

2-) Göz kapaklarına sürülecek olan eyeliner iyi seçilmelidir. Likit eyeliner kullanırsanız daha kalıcı ve yoğun bir renk elde etmiş olurdunuz. Özellikle gözlerinizi daha büyük, daha çarpıcı ve gizemli göstermek istiyorsanız eyeliner kullanmalısınız. Göz kalemi kullanmanız özellikle küçük gözlü kişiler için pek tavsiye edilmez çünkü göz kalemi gözlerin daha küçük görünmesine neden olur.

3-) Göz farının rengini seçerken özen göstermelisiniz. Koyu olan farınızı eyelinerı sürdükten sonra göz kapağınızın tam üstüne taşmayacak şekilde sürmelisiniz. Koyu renkli farınızı sürdükten sonra açık renkli farınızı göz kapağınızın üstünden başlayarak kaşlarınıza kadar hafifçe sürmelisiniz.

4-) Kirpik kıvırıcı kullanmaktan çekinmeyin. Kirpik kıvırıcınızı kullanırken saç kurutma makinesini uzaktan tutarak 10 saniye bekletir sen uzun süre daha kıvrık ve uzun görünen kirpikler sahip olursunuz.

5-) Öncelikle kirpikleriniz kısa ise kalın başlı bir maskara ile dilediğiniz gibi uzatabilirsiniz ardında ince uçlu bir maskara kullanarak ta kirpiklerinizin birbirine yapışmasını önlemiş olursunuz.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir