Cilt Beyazlatma Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt Beyazlatma Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt Beyazlatma Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır

Cilt Beyazlatma Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır

Cildinizdeki lekelerden kurtulup cildin ton rengini açmak için evde doğal yöntemlerle cilt beyazlatıcı ve cilt açıcı maskeler cilt için süper bir çözüm olabilir. Bu yazacağımız yazıda doğal yollarla cilt açma ve lekeler için bilgi vereceğiz. Sivilce izleri güneş yanıkları ve ciltte çıkan diğer lekeler için iki yöntem vardır.

Birincisi kozmetik ürünler ikincisi ise doğal yöntemlerdir. Kozmetik ürünlerle yapacağınız bakımlar bir süreden sonra cildte çökme ve kırışma meydana getirir. Ama doğal yöntemelerle yapılan cilt beyazlatıcı sağlık açısından hiç bir zararı olmaz. Genellikle kozmetik ürünleri çok pahlı olduğundan herkesin alıp kullanamadığı ürünler haline gelmiştir. Bu nedenle artık insanlar doğal yöntemlere baş vurmaya başlamıştır.

Doğal Yöntemlerle Cilt Rengi Açma:

Pirinç Maskesi Nedir

Pirinç Maskesi Nedir

1- Pirinç Maskesi: Prinç maskesi eski tarihten beri asyalı kadınların uyguladığı cilt açma yöntemidir. Pirinçin içinde bulunan maddeler insanların cildini güneşten koruduğu gibi cildi beyazlatır ve hasarlardan karşı koruduğu bilinir.
Malzemeler:
Bir avuç içi kadar pirinç unu.
1 çay bardağı kadar süt
karışımı hazırlarken kullanmak için kaşık ve tabak
Son olarak maskeyi sürmek için fırça:
Yapılışı: Pirinç ununu tabağa koyup sütü yavaş yavaş ekleyiniz. Sütü pirinç Ununa eklerken kaşıklada karıştırınız. bu karışım melhem kıvamına gelene kadar karıştırılır. Melhem kıvamına gelen maskeyi elimizdeki fırçayla yüzünüze uygulayınız. Bu maske 30 dk süre kadar yüzünüzde kaldıktan sonra yüzünüzü yıkayıp durul ayınız.
2: Yoğurt Maskesi :

Yoğurt Maskesi Nedir

Yoğurt Maskesi Nedir

Gerekli Malzemeler: 2 yemek Kaşığı doğal yoğurt, 1 çay kaşığı taze şeftali suyu ve son olarak 5 damla doğal limon suyu:
Meskeninin Yapılışı: Malzemelerin Tümünü kaseye koyarak iyici karıştırınız. Karıştırma işlemini tamamladıktan sonra göz çevrenize el ile uygulayınız. Maskeyi uyguladıktan sonra 10 dakika beklediktan sonra yüzünüzü yıkayıp durulayın.
Hindistan Cevizi Yağı: Hindistan cevizi yağı Vücudumuzun üzerinde aydınlatıcı bir özelliğe sahiptir. hindistan cevizinin yağını kullanırken sadece yapacağınız şey bu yağı leke olan yerlere sürmek. Bu yağ düzenli olarak kullanıldığında ciltteki lekelerden eser kalmaz.
Badem ve Bal Maskesi : Bu maskeyi kullanmak cilt için süper bir avantajdır. Cilt beyazlatmada süper bir uygulamadır.
Malzemeler: Bir kaşığı süt tozu, yarım tatlı kaşığı badem tozu ve bir tatlı kaşığı bal.
Kullanımı: Bütün malzemeleri karıştırıp cildinize sürüp kurumasını bekleyin kuruduktan sonra yüzünüzü durulayın.

Domastes Ve Kişniş Maskesi:

Cilt Beyazlatma Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt Beyazlatma Maskesi Nasıl Yapılır?

Domates ve kişniş yaprağı cildi güzelleştirmek ve beyazlatmak için mükkelmeldir. 2 tatlı kaşığı damates suyu ve kişniş yaprağı suyunu karıştırınız. Bir kaç damla limon’da ekleyebilirsiniz. Ve yüzünüze maskeyi uygulayın. Ve bir süre sonra yüzünüzü yıkayınız. Pamuk gibi bir tene kavuşacaksınız.
Bu maskeyi eviniz’de uygulamanız için çok güzel ve kolaydır. Ve malzemeler’de olduğundan kolayca bulabilirsiniz. Size güneşin verdiği yanıklar, akne, gibi çok etkilidir. Ve bu maskeler geçmişten günümüze kadar uygulanan yüz maskesidir.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir