Güzellik İçin Yapılan İlginç Bilgiler

Güzellik İçin Yapılan İlginç Bilgiler

 

Bayanlar güzelleşmek için bir çok yolu dener ve maddi durumlarını da güzellik için verirler. Güzel olmak ve genç görünmek bayanlar için çok önemlidir. Sizlere güzellik için yapılan ilginç bilgiler hakkında yazılar yazacağız. Bu konuda bilmediğiniz ne varsa öğreneceksiniz. Bayanlar güzelleşmek için çok ilginç ve şaşıracağınız bilgiler bulacaksınız. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Her gün güzelleşmek için yeni, yeni yöntemler çıkmaktadır.

Birinci yöntem arı zehri maske yöntemi olmaktadır. Bu yöntemi bulan da Koreli bir bilim adamıdır. Bu maske yöntemi ciltteki kırışıklıkları yok ettiği söylenmektedir. Hatta Kore de bu maske tarifi çok sık yapılmaktadır.

İkinci ilginç güzellik yöntemi de havyar yöntemidir. Havyarın içerisinde amino asit bulunduğu için cildi yenilemektedir. Aynı zamanda da sivilceleri de yok etmektedir. Bunu sakın unutmayınız.

Üçüncü güzellik yöntemi ise salyangoz yöntemidir. Salyangoz yöntemi en ilginç güzellik yöntemidir. Her bayan bu yöntemi yapmaya asla cesaret edemez. Salyangozlar cilde yerleştirilir. Cilde bırakıldığı n mukus bırakırlar. Bu mukuslar ölü derileri temizler ve hücreleri yeniler. En ilginç yöntem olduğundan dolayı en çok da faydası görülen bir yöntemdir. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

Güzellik için yapılan ilginç bilgiler için bu siteden bilmediğiniz bilgilere ulaşabileceksiniz. Güzellik için cilt temizliği de çok önemli olanlar arasındadır. Her gün sabah ve gece temizlik güzel olmak için en ön sıralarda yer almaktadır. Ten renginizi biraz daha açmak isterseniz limon suyu deneyin. Eski yıllarda limon suyu çok kullanılıyordu. Bayanlar ellerine ve yüzlerine limon sürerek ten renklerini açıyorlardı.

Evde yapılan saç losyonundan da sizlere bahsedeceğim. Dışarıdan hazır almadan saç losyonunu evinizde hazırlayabilirsiniz. Bunun için malzemeler bir litre suyun içerisinde yarım bardak ebegümeci ile yarım bardak da kerkedeyi on beş dakika boyunca kaynatın. Kaynattıktan sonra sürün ve biraz soğutun. Saçları duşta yıkadıktan sonra bu su ile durulayın. Bu sayede saçlar hem güzel kokacak hem de karışmayacaktır.

Pamuk tenli bir cilde sahip olmak için bilgileri de yazalım. Yarım çay bardak çayın içerisine kabak çekirdeğini dövün. İçerisine zeytinyağı ile birlikte gül yağını da ekleyin. Sağlıklı bir cilt için nemli kil maskeleri de çok iyidir. Çünkü kil maskesi yağ dengelediği için cildin gözeneklerini açar. Cildinize her gün maske yaparsanız cildiniz sıklaşır ve gençleşir. Aynı zaman da akneleri de gizlemeye yaramaktadır. Maskelerin kimyasal değil bitkisel olmasına dikkat edin.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir