Hızlı Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Hızlı Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Hızlı Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Hızlı Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Makyaj dünya da bir çok kadının yüzüne uyguladığı güzelleştirme yöntemlerinden en fazla tercih edilenidir. Oysa bizler için böyle büyük bir öneme sahip makyajı doğru bir şekilde yapabiliyor muyuz? Gerekli olan malzemeleri doğru renklerle birleştirip yüzümüze doğru bir şekilde uygulayabiliyor muyuz? Hepsinin cevapları burada hanımlar.

Öncelikle günlük hayatımızda kullandığımız başlıca makyaj ürünlerini sayayım; göz kalemi, pudra, rimel, far, fondöten, allık ve vazgeçemediğimiz rujlar.

Öncelikle fondötenden bahsedelim. Hatasız ve kusursuz için en önemli makyaj ürünüdür kendisi. Ten rengimize ve tenimize uygun bir fondöten seçmek her zaman bizi 5 adım önde başlatacaktır. Fondöten seçimimiz dışarıdan bakanları kusursuz bir cilt görünümü vereceği için kusursuz bir cildimiz olmasa da bizi kamufle edecektir.

Fondötenimizden sonra kullanmamız gereken makyaj malzememiz ise güzel ve kaliteli bir pudradır. Pudra dediğimiz malzememiz cildimizdeki fazla parlamayı önlemekte kullanılır. Aynı zamanda mat bir görünüm kazandıracaktır. Kesinlikle dikkat edin diyorum. Asla ama asla yazın ve kışın aynı pudra tonunu kullanmayınız. Çünkü yazın tenimiz bronzlaşacağı için bir veya iki ton açık pudra tonu kullanmak bizi mutlak başarıya götürecektir.

Far seçerken her zaman toz farları seçmenizi tavsiye ederiz. Bu seçim sizi diğer kadınlardan öne koyacaktır. Çünkü toz farlar hem daha açık ve parlak bir görünüm verir aynı zamanda daha da kullanışlı olmalarından dolayı satın alınılır. Far seçerken gözlerinizin rengine veya o an giymeyi planladığınız kıyafete göre seçmek en mantıklısı olacaktır. Çünkü far renginiz ile uyum sağlayan diğer bölümleriniz vücudunuzda gayet hoş bir ortam yaratacaktır. Size ise hayranlıkla bakışları sadece izlemek kalacak.

Göz kalemleri ise gözlerinizi küçük veya büyük göstermek için yada gözü belirginleştirebilmek için kullanılan makyaj malzemesidir. Eğer far renginize uygun ve uyumlu bir kalem seçmeniz makyajınızı daha da üst seviyelere taşıyacaktır. Bu durum makyajı daha da hoş yapar.

Allıklar da gündelik hayatımızın bir parçası olan makyajın vazgeçilmezlerindendir. Allıklar yüzümüzdeki belirgin veya belirgin olmayan tüm kusurları kapatmaya yardımcı olan makyaj malzemesidir. Allık fırçasının yumuşak tüylere sahip ve uzun olması bize kullanırken gerçekten çok büyük oranda kolaylık sağlamaktadır.

Rimel gözlerimizi büyük göstermek için kullanılan bir makyaj malzemesidir. Kirpikleri uzun, kısa, hacimsiz ve hacimli olan ayrı ayrı, çeşit çeşit rimel çeşitleri vardır. Eğer kirpiklerinizi beslemek istiyorsanız şeffaf rimeller yanınızda olmalıdır.

Son olarak ruja geçelim. Rujlar bir bayanın yüz kısmını belirginleştiren en önemli olan makyaj malzemelerindendir. Dudak şeklinize göre dudak kalemlerinizle dudaklarınıza şeklinizi verdikten sonra o kalemin bir ton kapalısını kullanarak yada şeffaf olan parlatıcıları kalem ile çizilen yerlerin içine uygulamanız harika sonuçlara yol açacaktır.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir